Најдобри филмови, серии, актери, филмски ликови...

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Е ова е веќе тешко. Тешко се донесува одлуката, два многу добри филмови.
Но еден мора да победи, затоа многу ми е жал што овие два филма се во финале, јас гласам за Seven. :)
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Епа толку од трилер и мистерија. Дојдовме до крајот, крај кој знаевме каков ќе е, иако да признаам имав друг фаворит (Usual Suspects) ама тоа е. Жал ми е и за Machinist, стварно е супер филмот.

Победник во овој жанр е Se7en

Фала на сите што гласавте. Следен жанр би требало да е комедија. :)
 

Хоуп*

Proton
4 април 2013
2,410
4,218
753
Јас пошто не сум баш по комедиите, мислев мислев и на памет не ми доаѓаа некои што вредат да ги спомнам. Едниот ми е мене омилен, а другиот го избрав онака чисто да биде потежок изборот зошто се работи за два да кажам познати и сакани филмови. Како и да беше, овие два знам дека ќе останеа да се борат на крај, па да им ги скратиме маките на прва :) Па вие изберете си..
А јас гласам за Airplane и се кладам дека ќе биде победник во оваа категорија!

Airplane! vs. Dumb & Dumber


 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Не гледам ни јас комедии затоа беше тешко да најдеме, затоа ќе има постари дуели, затоа што нови комедии не гледаме, ние по трилерите сме знаете. :)

Airplane, никогаш нема да ми здосади, и колку и да звучи лудо ама секогаш се смеам на филмов, и по 10 пати да го гледам пак ќе се смеам. Гласам за него.

Dumb & Dumber што знам, интересна комедија но бидејќи мене ме нервираат глупави луѓе така и филмов ми оди на нерви.
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
И двата ми се супер филмчиња, класика. Airplane е пародија што е тешко и малце нефер да се спореди со класична комедија. Airplane повеќе е сконецентриран кон исмеавање на други филмови, има мудар хумор, јаки финти. Кај Глуп и поглуп хуморот повеќе е откачен накај благо ретардиран и баш затоа е смешен. Јас гласам за Глуп и поглуп, иако сакам пародии сепак предизвик е кога некој само со изрази на лицето и мимики успева да ме изнасмее.