Најдобри филмови, серии, актери, филмски ликови...

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Ќе си играме со гласови. Дај пишете нешто повеќе зошто гласате за филмот, гледам во последно време колку само да заврши дуелот гласате.

И јас гласам за Police Academy, затоа што Hot Shots искрено ми е глупав филм, а јас го одбрав да биде во дуел. Е тоа да видите. :)

Полициска академија ми е поинтересен заради тие секојдневни случки на полицијата, и донекаде се вистинити, такви се сите полицајци. Продолженијата не ми се нешто нај, овој првиов ми е супер, знае да те насмее. :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Хоуп*

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
Не сум многу по пародии, поради тоа гласав за Полициска.
Хот Шатс 2 ми е поинтересен од кецот, можда зашто беше пародија на Рамбо. Задоволни?
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Police Academy - ми се допаѓаат у принцип сите делови на Полициска академија, хуморот им е супер, дури и наликува малце на пародија. Има откачени ликови, секој со свој посебен шарм и особени. Иако претставени се како најглупи полицајци, на крајот секогаш успеваат заедно да го совладаат криминалецот.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: The Tramp

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Не сум многу по пародии, поради тоа гласав за Полициска.
Хот Шатс 2 ми е поинтересен од кецот, можда зашто беше пародија на Рамбо. Задоволни?
Задоволни, продолжи така затоа што целта на темата е токму тоа, да се пише нешто за филмовите а не да си гласаме само. За тоа ја имаме Играчницата. Биди ми поздравен.
 

Хоуп*

Proton
4 април 2013
2,410
4,218
753
Пошто Altaïr ја имаше почнато темата, а јас чат пат му помагав, а сега не знам поради која причина се откажа од нејзе и ме остави сама да се снаоѓам како знам и умеам, јас ќе направам мала измена.
Било што било пред тоа, од сега кога ќе дојде ред за избирање одреден жанр, јас ќе ви ставам неколку филмови од тој жанр, а вие на местото од еден од нив ставете си друг филм од тој жанр што сметате дека е подобар од тој на листата. Уствари ако се сеќавате на гласањето во топ 10 филмови на сите времиња. Така исто. Не мора да има дуели, нека има топ листи од сите жанрови, па после ќе почнеме со серии, глумци, филмски ликови, режисери и тн...
Ќе видиме како ќе тече се, за да одредиме време и правила ако се потребни.
Ако сакате пишувајте зошто исфрлате некој филм и зошто додавате друг на негово место, ако ве мрзи ок нема да има никакви санкции ни лутења. Ама би било ок да пишете и по некој збор :)
Пошто е недела на комедиите, еве ви неколку комедии од мене, а вие бришете една од нив и ставете си ваша.
Ќе ставам по 5 филма, чисто да имате избор и вие што да ставите, а и подобро вака заедно да решаваме отколку јас и Altaïr да ги бираме нон стоп.
Повелете:

1. Airplane
2. Dumb and Dumber
3. Police Academy
4. Hot Shots
5. Ace Ventura: Pet Detective
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Altaïr

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Колку дена имаме рок? 1 недела?
И дали може по два пати да пишеме, дека помалку сме?

1. Airplane
2. Monty Python and The Holy Grail
3. Police Academy
4. Hot Shots
5. Ace Ventura: Pet Detective
 

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
1. Weekend at Bernie's
2. Monty Python and The Holy Grail
3. Police Academy
4. Hot Shots
5. Ace Ventura: Pet Detective
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Имам еден предлог. За да има повеќе пишувано за филмовите јас мислев секој што ќе си стави филм на листата и ако истиот остане до крајот, членот што го ставил филмот да си пише рецензија за истиот. Ако не му остане неговиот филм, тогаш нека си одбере од другите филмови, и така ќе има избор. Исто би можело и за сериите и ликовите. Може нели?

@Хоуп* уште комедииве ќе стојат? И дали може по два пати да си ставаме филмови дека малку сме? И што мислиш за предлогов? И толку. :)