Најдобар фудбалски тренер

Кој е најдобар тренер според вас?

  • Жозе Мурињо

    Гласови: 5 27.8%
  • Пеп Гвардиола

    Гласови: 2 11.1%
  • Манчини

    Гласови: 0 0.0%
  • Алекс Фергусон

    Гласови: 9 50.0%
  • Висенте дел Боске

    Гласови: 0 0.0%
  • Јоаким Лев

    Гласови: 1 5.6%
  • Арсен Венгер

    Гласови: 0 0.0%
  • Ди Матео

    Гласови: 0 0.0%
  • Хари Реднап

    Гласови: 1 5.6%
  • Капело

    Гласови: 0 0.0%
  • Масимилиано Алегри

    Гласови: 1 5.6%
  • Конте

    Гласови: 1 5.6%
  • Гус Хидинк

    Гласови: 2 11.1%
  • Андре Вилаш Боаш

    Гласови: 0 0.0%
  • Друг, ќе наведам

    Гласови: 2 11.1%

  • Вкупно гласале
    18

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,348
113
Софија
незначи дека ако сум за челси дека по дифолт че ги фалам нивните тренери...за мене АВБ е shit. Мурињо е многу добар трнер...а и РДМ се докажува.....

Значи Ди Матео се докажува, а не е докажан сеуште. АВБ според мене е подобар од Мурињо. Но Челзи направија голема глупост што го отпуштија. Пази сега што ќе направи во ПСЖ.
 

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,119
1,683
Значи Ди Матео се докажува, а не е докажан сеуште. АВБ според мене е подобар од Мурињо. Но Челзи направија голема глупост што го отпуштија. Пази сега што ќе направи во ПСЖ.
Колку што знам АВБ е менаџер на Тотенхам
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: foREVer

Wind

Полноправен Член
30 јуни 2012
18
39
13
Значи Ди Матео се докажува, а не е докажан сеуште. АВБ според мене е подобар од Мурињо. Но Челзи направија голема глупост што го отпуштија. Пази сега што ќе направи во ПСЖ.
Жити се немој со вакви бисери...освен делот со Ди Матео другото ти е (facepalm)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: foREVer

Vendetta

Староседелец
6 јули 2012
56
45
1,018
from infinity and beyond
секако дека Мурињо НЕ Е најдобар. Има освоено првенства со најдобрите тимови во првенствата каде што бил тренер (читај едни од најбогатите), и може да си дозволи да доведе било кој фудбалер во било кое време. Нека го повтори истиот успех со на пр. Њу Касл во Премиер Лигата, Лацио во Сериа А и Атлетико Мадрид во Примера и може слободно да биде прогласен за најдобар тренер на сите времиња.

А сега за кој е добар :)
САФ е историја, докажан секако (со неколку киксови низ времето), Гвардиола секако е класа и ќе има голема кариера, Хари Реднап е еден од подобрите но незнае да ги мотивира доволно или пак во погрешно време излегува со погрешна тактика..
За мене еден од подобрите е Хуанде Рамос, и впечаток ми остави кога го спаси Тотенхем од испаѓање пред 3-4 години (дојде на полусезоната, ги спаси и на крајот на сезоната си замина).