1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Најдобар Марвел филм

Дискусија во форумот 'Филм' започната од Marick14, 12 мај 2012.

?

Најдобар Марвел филм според мене е:

 1. Hulk I, II

  1 глас(а)
  4.8%
 2. Iron Man I, II

  2 глас(а)
  9.5%
 3. Thor

  1 глас(а)
  4.8%
 4. Captain America: The First Avenger

  1 глас(а)
  4.8%
 5. The Avengers

  4 глас(а)
  19.0%
 6. X-Men I, II, III, IV

  5 глас(а)
  23.8%
 7. Spider-Man I, II, III

  3 глас(а)
  14.3%
 8. Fantastic Four I, II

  0 глас(а)
  0.0%
 9. Punisher I, II

  0 глас(а)
  0.0%
 10. Не сум гледал ниеден Марвел филм.

  3 глас(а)
  14.3%
 11. Друг ќе наведам.

  0 глас(а)
  0.0%
 12. Daredevil

  1 глас(а)
  4.8%
 1. The Tramp

  The Tramp Филмохолик

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,367
  Допаѓања:
  4,942
  Ајрон мен го немам гледано од причина што отсекогаш сум нејќел филмови со роботи. Али најверојатно ќе го погледам овој или наредниот месец. А Панишер се чудев дали 1 или 2ката го имам изгледано и сега проверив 1 бил . Јако филмче.(nod)

  Малку ја едитирав анкетата и го додадов и Панишер. ;)
   
  На Marick14 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  Си требал и Daredevil да го додадеш.
   
  На The Tramp му/ѝ се допаѓа ова.
 3. The Tramp

  The Tramp Филмохолик

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,367
  Допаѓања:
  4,942
  Одма го додавам. ;)
   
 4. The Tramp

  The Tramp Филмохолик

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,367
  Допаѓања:
  4,942
  Сега испаѓа дека Daredevil има 3 гласа, а тие три гласа беа од членови кои немаат гледано ниеден Марвел филм. :confused:
   
 5. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  Обрати се кај главниот нека среди.
   
  На The Tramp му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,993
  Допаѓања:
  9,620
  Значи не моеше да се поклопува толку постов со моето мислење. :))) Со исклучок на Xmen зошто го неам глеано, другото се` од тоа како се опишани хероите е апсолутно исто.
  Еве ја првата што ќе ја чуеш. Не дека беше тотален промашај, ама навистина слабо. Се` е трчи трчи, нема добра изградена прича, сите некако се стиснати во едно и најбитно од се`, се пробува да се компарираат со бетмен филозофијата - All the damage they make does that make them goodguys. Ама на бетмен за љиљакот може да му се фатат.
   
 7. Largo

  Largo Полноправен Член

  Зачленет на:
  15 јануари 2013
  Мислења:
  90
  Допаѓања:
  96
  X-Man и Iron Man мислма дека им се најголеми успешно филмовани стрипови
   
 8. Solstice

  Solstice Nujabes

  Зачленет на:
  28 август 2012
  Мислења:
  1,413
  Допаѓања:
  1,536
  The Avengers: Age of Ultron.
   
 9. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Avengers не ги варам уопште, ги немам гледано и не планирам да ги гледам (имам гледано само Iron Man I&II). Трилогијата Spiderman со Тоби беше добра, Ф4 исто беа онака добри ама ништо посебно. За мене права ствар од Марвел се мутантите, а од филмовите Wolverine како засебна приказна иако не е баш 100% comic-based ама се држи до тоа што треба да биде.
   
 10. Ѕвездичка

  Ѕвездичка Староседелец

  Зачленет на:
  21 март 2016
  Мислења:
  1,105
  Допаѓања:
  970
  Омилен ми е Спајдермен, се разбира таму каде Тоби Мегваер е Спајдермен.
  На второ место Тор
   

Сподели: