Најдобар Марвел филм

Најдобар Марвел филм според мене е:

 • Hulk I, II

  Votes: 1 4.8%
 • Iron Man I, II

  Votes: 2 9.5%
 • Thor

  Votes: 1 4.8%
 • Captain America: The First Avenger

  Votes: 1 4.8%
 • The Avengers

  Votes: 4 19.0%
 • X-Men I, II, III, IV

  Votes: 5 23.8%
 • Spider-Man I, II, III

  Votes: 3 14.3%
 • Fantastic Four I, II

  Votes: 0 0.0%
 • Punisher I, II

  Votes: 0 0.0%
 • Не сум гледал ниеден Марвел филм.

  Votes: 3 14.3%
 • Друг ќе наведам.

  Votes: 0 0.0%
 • Daredevil

  Votes: 1 4.8%

 • Total voters
  21

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,367
4,942
1,173
Iron Man го немаш гледано?? :rofl И Панишер.....си пропуштил многу јаки филмови.
Ајрон мен го немам гледано од причина што отсекогаш сум нејќел филмови со роботи. Али најверојатно ќе го погледам овој или наредниот месец. А Панишер се чудев дали 1 или 2ката го имам изгледано и сега проверив 1 бил . Јако филмче.(nod)

Малку ја едитирав анкетата и го додадов и Панишер. ;)
 
 • Like
Реакции: Marick14

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
5,996
9,627
1,683
Normandy
Captain America ме изненади колку лош е, па и еден од најглупите филмови кои излегоа во 2011. А конкретно од Марвел нај нај најлош ми е Daredevil. Од овие погоре наведените, добри ми се X-Men, првиот пред се, и Iron Man. Spiderman филмовите многу ми се тапа, како прво не ми се свиѓа херојот, како второ лош ми е глумецот. Fantastic Four, и двата дела прилично ми се глупи, вади единствено екипата. Од The Incredible Hulk ми се допаѓа вториот, пред се зошто ми глумат омилениот глумец и глумица. Иначе, ми се свиѓа Punisher.
Значи не моеше да се поклопува толку постов со моето мислење. :))) Со исклучок на Xmen зошто го неам глеано, другото се` од тоа како се опишани хероите е апсолутно исто.
До сега немам слушнато негативна критика за овој филм. Го чекам година дена од кога слушнав дека ќе излезе, а сега чекам да почнат да го даваат во Милениум во 3Д. Како што разбрав, во првата недела заработил најмногу, како ни еден друг филм во историјата на човештвото?
Еве ја првата што ќе ја чуеш. Не дека беше тотален промашај, ама навистина слабо. Се` е трчи трчи, нема добра изградена прича, сите некако се стиснати во едно и најбитно од се`, се пробува да се компарираат со бетмен филозофијата - All the damage they make does that make them goodguys. Ама на бетмен за љиљакот може да му се фатат.
 

Largo

Полноправен Член
15 јануари 2013
90
96
18
X-Man и Iron Man мислма дека им се најголеми успешно филмовани стрипови
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,391
9,099
1,683
Кушкундалево
Avengers не ги варам уопште, ги немам гледано и не планирам да ги гледам (имам гледано само Iron Man I&II). Трилогијата Spiderman со Тоби беше добра, Ф4 исто беа онака добри ама ништо посебно. За мене права ствар од Марвел се мутантите, а од филмовите Wolverine како засебна приказна иако не е баш 100% comic-based ама се држи до тоа што треба да биде.
 

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,105
973
1,133
Омилен ми е Спајдермен, се разбира таму каде Тоби Мегваер е Спајдермен.
На второ место Тор