1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Најдобар Марвел филм

Дискусија во форумот 'Филм' започната од Marick14, 12 мај 2012.

?

Најдобар Марвел филм според мене е:

 1. Hulk I, II

  1 глас(а)
  4.8%
 2. Iron Man I, II

  2 глас(а)
  9.5%
 3. Thor

  1 глас(а)
  4.8%
 4. Captain America: The First Avenger

  1 глас(а)
  4.8%
 5. The Avengers

  4 глас(а)
  19.0%
 6. X-Men I, II, III, IV

  5 глас(а)
  23.8%
 7. Spider-Man I, II, III

  3 глас(а)
  14.3%
 8. Fantastic Four I, II

  0 глас(а)
  0.0%
 9. Punisher I, II

  0 глас(а)
  0.0%
 10. Не сум гледал ниеден Марвел филм.

  3 глас(а)
  14.3%
 11. Друг ќе наведам.

  0 глас(а)
  0.0%
 12. Daredevil

  1 глас(а)
  4.8%
 1. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  Дали ги гледате Марвел филмовите и кој ви е омилен?
  Негативни и позитивни мислења за некој филм....

  Мене од поомилените ми е Халк и Тор. А покасно че кажам и за Авенџерс.
   
  На Sweetgirl1605 и Dee Dee им се допаѓа ова.
 2. Coelho

  Coelho Староседелец

  Зачленет на:
  2 април 2012
  Мислења:
  286
  Допаѓања:
  493
  Thor, Captain America и Iron Man.

  Другите се во ред, но не се ништо посебно (зборувам за супер-хероите). Ќе го гледам Avengers и ќе чекам да се истакнат одредени супер-херои малку повеќе.
   
  На Dee Dee му/ѝ се допаѓа ова.
 3. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Captain America ме изненади колку лош е, па и еден од најглупите филмови кои излегоа во 2011. А конкретно од Марвел нај нај најлош ми е Daredevil. Од овие погоре наведените, добри ми се X-Men, првиот пред се, и Iron Man. Spiderman филмовите многу ми се тапа, како прво не ми се свиѓа херојот, како второ лош ми е глумецот. Fantastic Four, и двата дела прилично ми се глупи, вади единствено екипата. Од The Incredible Hulk ми се допаѓа вториот, пред се зошто ми глумат омилениот глумец и глумица. Иначе, ми се свиѓа Punisher.
   
  На Saladin му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  The Avangers во топ 4 филмови евер ми е.
   
 5. Electra

  Electra Неонка
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  2,047
  Допаѓања:
  6,657
  X-Men ми се најинтересни, сакам шареноликост. Се надевам и Avengers ќе ми се допадне. Само ме мрзи да го изгледам. :D
  И Thor ми беше доста интересен, a тука некаде е и Спајди, највеќе приказната од третиот дел и црниот badass костим.
  Единствено што Тоби и Кристен не ги варам баш во тие улоги. Премлитави ми се за таков филм.
  The Incredible Hulk никогаш не ми бил incredible, може затоа што од мала дефиниција за него ми бил Hulk Hogan, па зелењаков некако не го доживувам како таков лик и готово.
  Од Marvel би го додала и јас The punisher, ептен ми се допадна приказната.
  Од овој „жанр“ и The Green Hornet ми е врв, иако искрено, врска немам дали е Marvel, DC или нешто сосема трето, немам налетано на информации, ама филмот ме има изнасмеано за сите пари. Фаца е батката.
  Ајт, ме поденавте тука во 4 ипол сабајле да си ја тестирам телекинезата и другите мочи. :^) :D
   
 6. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,262
  Допаѓања:
  9,105
  Ниеден немам гледано
  [​IMG]
   
  На The Tramp и Sweetgirl1605 им се допаѓа ова.
 7. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  До сега немам слушнато негативна критика за овој филм. Го чекам година дена од кога слушнав дека ќе излезе, а сега чекам да почнат да го даваат во Милениум во 3Д. Како што разбрав, во првата недела заработил најмногу, како ни еден друг филм во историјата на човештвото?
   
  На Sweetgirl1605 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  Па вчера бев во кино да го гледам, и да ти кажам и 1.000 денри би дал за овој филм. Прејак е филмот. Ќе зажалиш ако не појдеш да го гледаш во 3Д. Полно е секогаш, така да оди порано за карта ако сакаш.
   
  На ace_rot и DarkPassenger им се допаѓа ова.
 9. The Tramp

  The Tramp Филмохолик

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,367
  Допаѓања:
  4,942
  Кога ќе ги изгледам сите, ќе одлучам. :) Досега само Фантастичната четворка 2-та дела ги имам гледано. :D
   
  На Marick14 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  Iron Man го немаш гледано?? :rofl И Панишер.....си пропуштил многу јаки филмови.
   

Сподели: