Насилство во породувалиштата

lady_blue

Староседелец
14 февруари 2012
2,397
4,418
1,153
Кои ти се тие повеќето..две жени од овде што се породиле ги мериш со стотини други породилки??Дај неправи глупи споредби, со две капки од морето ке дознаеш колкаве е тоа големо и длабоко?? Ако немаш и ти работа, подобро дајте некоја игра ке играме отколку да се препукуваме безвезе.
Е то е страшното, оти ги гледате луќето како бројки и само „работа“. Кај ви е хуманоста? Животите ви ги ставаме на располагање, а вие се заебавате.
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Дали ако двеста членови убаво си поминале тука на форумов, другите не заслужуваат добар третман или е небитно?
Споредуваш институција од која ти зависи животот со социјална мрежа каде било кога сакаш можеш да ја напуштиш.
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
Грст жени??:roflТој твој грст на жени е само пола саат од еден работен ден во една родилна сала..дај не тропај глупости..Грст вели:roflКажи ти кога си влегол во некоја гинеколошка установа??
Значи секоја родилка само пола саат се пораѓа?
Онака, ко пакет да доставува. Го испушта, си одат одма дома и сите може да продолжиме со животот.
Баш ова покажува со каков „мерак“ си ја вршите работата. Демек што знае труднава, она пола саат е тука, јас цел ден. Многу знае таа дали бебето притиска, ние знаеме... и после жени со денови се префрлани од бокс во соба и назад, со страшни контракции и болки.
Дури и да е пола саат, значи поразително е што тој пола саат немате нерви да сте учтиви кон некој што го става својот и животот на своето чедо во ваши раце.
 

Stojne

Староседелец
29 јануари 2015
394
138
1,053
Читав постови за оваа тема,и стварно не ми се свиѓа што се караа некои членови..Не ми е возраста сеуште да пишувам нешто за оваа тема,но не мислам дека не треба и да ја читам...Доста со навреди еден спрема друг,така од конкретна тема се претвора во караница и навреда...По овој коментар не сакам да прочитам нешто навредливо и лошо за мислење на некој член,зашто секој има на форумов право нешто да праша..
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Prashina