1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Муабети на дијалекти

Дискусија во форумот 'Хумор' започната од Selma, 19 февруари 2012.

 1. mAcIkA

  mAcIkA Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  376
  Допаѓања:
  516
  другарчиња,МИГДАЛ шо е...?:biggrin
   
 2. Alex M.

  Alex M. Староседелец

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  328
  Допаѓања:
  523
  Лондонски ли? (btw ПИШУВАЈ КИРИЛИЦА) :)
   
  На Dee Dee и parvati им се допаѓа ова.
 3. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  e ?
   
  На Dee Dee му/ѝ се допаѓа ова.
 4. mAcIkA

  mAcIkA Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  376
  Допаѓања:
  516
  бадем...:)
   
  На parvati му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Dee Dee

  Dee Dee Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  197
  Допаѓања:
  468
  Знајте ли што е "чушка" а што "френка" на струмички :D
   
  На parvati му/ѝ се допаѓа ова.
 6. mAcIkA

  mAcIkA Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  376
  Допаѓања:
  516
  хахах чушка-пиперка (и во кав е исто) а другото домати
   
  На Dee Dee му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Dee Dee

  Dee Dee Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  197
  Допаѓања:
  468
  На "бадемот" во Гевгелија е "миндлут" :D
   
 8. Македонец

  Македонец Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  313
  Допаѓања:
  439
  ве читам и се осеќам ко од марс да сум
   
  На TheQueen, The Tramp, Dee Dee и уште 2 други им се допаѓа ова.
 9. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  На Dee Dee му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Maks

  Maks Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,363
  Допаѓања:
  1,863
  За басамаци точен одговор :)
  Mердевен е исто скала ама онаа шо е дрвена или метална
  А'зр ќе му дојде нешто како "таман"
  Ќешки ке му дојде нешто како "Е'га" не знам другојаче како да го кажам :rofl
   
  На Invisible, Dee Dee и Selma им се допаѓа ова.

Сподели: