Муабети на дијалекти

mAcIkA

Истакнат Член
14 февруари 2012
376
516
393
Струмички:
Далдисал сам не сам забакардисал. :rofl
Не знам шо значе ама имам го слушнато од Струмичани
Ако знае нека каже некој. :rofl
тоа нешто како се збунив не приметив ти иде...хахахахаха. ама не сум најсигурна
 
  • Like
Реакции: Dee Dee

Marrie

Староседелец
13 февруари 2012
507
802
693
Еј, а како беше онај вицон со чоекот од Струмица или од Гевгелија, полицаецов ко ќе му побарат документи, и овај му одговарат на негов дијалект, и полицаецов му викат documents, please? хахаха :D
 
  • Like
Реакции: Dee Dee and parvati

marjan

Истакнат Член
13 февруари 2012
489
657
93
Bitol, Bitola, Macedonia
име име нагалено.
Ти пак слика од тебе си ставил, море заврши предизвикот.
па подибро ми е вака нема со да кријам.а инаку маре се вика сестра ми и многу го сакам тоа име :)
 
  • Like
Реакции: Dee Dee, Marrie and Selma