1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Мостови

Дискусија во форумот 'Скулптура и архитектура' започната од melpomena, 19 март 2012.

 1. bubili

  bubili Активен Член

  Зачленет на:
  29 февруари 2012
  Мислења:
  92
  Допаѓања:
  137
  Veles-most.jpg
   
  На Hip.Hop_MKD, Везилка, N|ghtmare_f и уште 2 други им се допаѓа ова.
 2. LadyInPink

  LadyInPink Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  1,239
  Допаѓања:
  1,758
  Мостот на моето детство...за жал веќе го нема.
  [​IMG]
  И мостот на Босфор...
  [​IMG]
   
 3. cakar_ulav

  cakar_ulav Староседелец

  Зачленет на:
  20 февруари 2012
  Мислења:
  1,566
  Допаѓања:
  1,926
  меѓу најголемите мостови на светот....а и најдобро направените :)
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На parvati му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Alex M.

  Alex M. Староседелец

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  328
  Допаѓања:
  523
  Лондонскиот мост
  кјѕхк.jpg
   
  На parvati му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Trajche

  Trajche Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  1,541
  Допаѓања:
  2,555
  Сум бил во Будимпешта, ама сум поминал под мостов :D
  Инаку страв ме фаќа имам некоја фобија од подолги мостови, мислам дека баш тогаш ќе се сруши у пм :D
   
 6. Alex M.

  Alex M. Староседелец

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  328
  Допаѓања:
  523
  Ааа молим за ова..:biggrin
   
  На The Tramp му/ѝ се допаѓа ова.
 7. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,756
  и да го посетиш...не се опишува чувството кога се стапнува на овој мост:skip
   
  На The Tramp му/ѝ се допаѓа ова.
 8. The Tramp

  The Tramp Филмохолик

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,367
  Допаѓања:
  4,942
  Заедно одиме :biggrin
   
 9. Alex M.

  Alex M. Староседелец

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  328
  Допаѓања:
  523
  Нема проблем ;)
   
  На The Tramp му/ѝ се допаѓа ова.
 10. street_chic

  street_chic Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  1,433
  Допаѓања:
  3,678
  Budapest
  budapest.jpg

  Hudson bridge - NY
  08swim600.1.jpg


  Niagara Falls bridge
  773523937_d4495081fd.jpg
   
  На КрисТина К. и melpomena им се допаѓа ова.

Сподели: