1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Мостови

Дискусија во форумот 'Скулптура и архитектура' започната од melpomena, 19 март 2012.

 1. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,756
  Закачете мостови што сте ги посетиле или мостови кои ви се допагаат и сакате еден ден да ги посетите:)
   
 2. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,756
  119410297.2dTqd8Hv.091511_TowerBridge_7234.jpg
  Лондон
  4281690697_23bf1dbf43.jpg
  Истанбул
  evropa07_v.jpg
  Будимпешта
   
  На Sugar и Hexasto им се допаѓа ова.
 3. Hexasto

  Hexasto Истакнат Член

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  1,082
  Допаѓања:
  1,631
  Brooklyn_Bridge_-_New_York_City.jpg  Го имам посетено овој мост и ми има оставено силен впечаток :)
   
 4. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,756
  Го имам посетено овој мост и ми има оставено силен впечаток :)
  а кај се наога овој мост?:)
   
 5. Aaliyah

  Aaliyah Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  887
  Допаѓања:
  1,090
  И јас го имам посетено мостов со лавовиве во Будимпешта :biggrin
  А би сакала еден ден да тркнам до мостот во Сан Франциско
  [​IMG]
   
  На Marick14 и Hexasto им се допаѓа ова.
 6. Hexasto

  Hexasto Истакнат Член

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  1,082
  Допаѓања:
  1,631
  Ова иначе е Brooklyn Bridge и се наоѓа во Њу Јорк :)...инаку е најстар висечки мост во светот :)
   
 7. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  у куманооо има искрин мос, фрљаф се од њега сељанке што глеале мноо шпански серие на времето, и заљубиле се у гел фраери у црно од друо село : )
   
  На Hexasto и Sugar им се допаѓа ова.
 8. Nightmare_f

  Nightmare_f Истакнат Член

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  1,358
  Допаѓања:
  2,204
  летоска коа бев швајцарија, местот се вика
  Grindelwald

  се пентарев на карпиве и на крајот имаше мост кој мораше да се помине...вака изглеа сосем лесно ама оди качи се да те видам :) прекрасно место...пак би одела здравје летово :)
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Hexasto и parvati им се допаѓа ова.
 9. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,262
  Допаѓања:
  9,105
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  shim.gif shim.gif
   
  На street_chic и Hexasto им се допаѓа ова.
 10. The Tramp

  The Tramp Филмохолик

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,367
  Допаѓања:
  4,942
  Би сакал да ги посетам мостот во Сан Франциско и овој на реката Темза во Лондон :) [​IMG]
   
  На Alex M., Hexasto и melpomena им се допаѓа ова.

Сподели: