1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Мисла на денот

Дискусија во форумот 'Литература и книжевност' започната од melpomena, 5 јули 2012.

 1. İncognito

  İncognito Староседелец

  Зачленет на:
  31 август 2013
  Мислења:
  2,485
  Допаѓања:
  3,760
  Толку, заминувам од овде.
   
 2. Prashina

  Prashina Староседелец

  Зачленет на:
  28 јуни 2013
  Мислења:
  1,327
  Допаѓања:
  3,015
  So sreka kade I da odis.
   
 3. violetmoon

  violetmoon Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  11 декември 2012
  Мислења:
  2,644
  Допаѓања:
  5,721
  FB_IMG_1561850902714.jpg
   
  На Prashina и antonio им се допаѓа ова.
 4. Prashina

  Prashina Староседелец

  Зачленет на:
  28 јуни 2013
  Мислења:
  1,327
  Допаѓања:
  3,015
  Za dobra lubenica, kola I muz treba da ti se trefne.
  Ne poznavam nekoj koj mu se trefnalo vo site tri.
   
  На antonio, Iris* и Pillow им се допаѓа ова.
 5. Pillow

  Pillow Истакнат Член

  Зачленет на:
  1 декември 2017
  Мислења:
  14
  Допаѓања:
  23
  Poenta je naci sebi nekog ko nece nikad odustati od tebe. Ni na IDI ni na PUSTI ME ni na NERVIRAS ME, samo te privuce sebi, zagrli i ostane tu.
   
  На Prashina, antonio и Iris* им се допаѓа ова.
 6. Iris*

  Iris* Староседелец

  Зачленет на:
  30 јануари 2014
  Мислења:
  780
  Допаѓања:
  1,320
  Можеш ли да се сетиш кој беше пред да ти кажат кој Треба да бидеш?
   
  На Prashina и antonio им се допаѓа ова.
 7. Iris*

  Iris* Староседелец

  Зачленет на:
  30 јануари 2014
  Мислења:
  780
  Допаѓања:
  1,320
  images.jpeg
   
  На Pillow, Prashina и antonio им се допаѓа ова.
 8. Pillow

  Pillow Истакнат Член

  Зачленет на:
  1 декември 2017
  Мислења:
  14
  Допаѓања:
  23
  IMG_20191002_144131.jpg
   
  На Iris* и antonio им се допаѓа ова.
 9. Iris*

  Iris* Староседелец

  Зачленет на:
  30 јануари 2014
  Мислења:
  780
  Допаѓања:
  1,320
  Не можеш да бидеш истовремено добра и прилагодлива, зошто ќе плачеш и над лебот што го јадеш.... Или ќе ги замразиш луѓето.
   
  На antonio му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Хептаграм XI

  Хептаграм XI Староседелец

  Најактивен член

  Зачленет на:
  26 мај 2013
  Мислења:
  1,852
  Допаѓања:
  923

  Нашите умови и тела се превези на Светлината што се наоѓа во нас. Неиницираниот е „Темна Ѕвезда“, а Големото Дело за него е да ги направи тие превези проѕирни преку нивно „прочистување“.
  Тоа „прочистување“, всушност, е „поедноставување“; не се работи за тоа дека превезите се нечисти, туку комплексноста на нивните набори ги прави непроѕирни. Според тоа, Големото Дело се состои главно во разрешување на комплексите.
  Се е само по себе совршено, но кога работите се измешани тие стануваат „зли“. “


  - Законот е за Сите, fra. Perdurabo (коментар за Liber AL, I:8, прво откровение во новиот еон)
   

Сподели: