1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Мисла на денот

Дискусија во форумот 'Литература и книжевност' започната од melpomena, 5 јули 2012.

 1. İncognito

  İncognito Староседелец

  Зачленет на:
  31 август 2013
  Мислења:
  2,485
  Допаѓања:
  3,760
  Постојат големи нешта кои никогаш не пристигнуваат со воз, а цел имаат, постојат затоа што се сокриени во малите нешта кои се постојано околу нас, а не ги приметуваме во вагоните наречени живот, но затоа се тука секогаш попатните станици со застанати часовници кои не го мерат времето, моето или твоето.
   
  На antonio му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Prashina

  Prashina Староседелец

  Зачленет на:
  28 јуни 2013
  Мислења:
  1,327
  Допаѓања:
  3,015
  Ne moze da izbega I od lopatata na grobarot.
   
 3. Laila

  Laila Полноправен Член

  Зачленет на:
  18 јуни 2019
  Мислења:
  30
  Допаѓања:
  24
  Мозокот е благослов, но може да биде многу проблематичен.
   
  На antonio и Just Smile им се допаѓа ова.
 4. İncognito

  İncognito Староседелец

  Зачленет на:
  31 август 2013
  Мислења:
  2,485
  Допаѓања:
  3,760
  Во Белград постои можност мислам после кремирањето пепелта да ти ја расеат во таканаречената градина на сеќавањата, така да можеш да ги заебеш и гробарот и лопатата, како и да е ме насмеа рано по сабајле, да се доискажеш на сопствената мисла бе, love ya:zelen
   
  На Prashina му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Iris*

  Iris* Староседелец

  Зачленет на:
  30 јануари 2014
  Мислења:
  778
  Допаѓања:
  1,317
  Кога ги ебеш, те сакаат, кога ги сакаш, те ебат.
   
  На Prashina му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Prashina

  Prashina Староседелец

  Зачленет на:
  28 јуни 2013
  Мислења:
  1,327
  Допаѓања:
  3,015
  Ubavinata e vo okoto na nabljuduvachot.
  Ljubovta e vo srceto na vljubeniot.
   
  На Iris* му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Prashina

  Prashina Староседелец

  Зачленет на:
  28 јуни 2013
  Мислења:
  1,327
  Допаѓања:
  3,015
  Skapo chini kremiranjeto.Vo Mk nema skoro da dojde pechkata, pa ako ja chekam treba metuzalem da stanam.
  P.S.Nasmean da si sekoj den.
   
 8. Prashina

  Prashina Староседелец

  Зачленет на:
  28 јуни 2013
  Мислења:
  1,327
  Допаѓања:
  3,015
  Iriske mnogu tochno ama toa vazi za mazite. Za zenite e malku razlichno, zenite se komplicirani sustestva, sakaat na iljada razlichni nachini, sexot im e samo shlagche na ljubovta.
   
 9. Iris*

  Iris* Староседелец

  Зачленет на:
  30 јануари 2014
  Мислења:
  778
  Допаѓања:
  1,317
  На е***е во мозок мислев, тоа важи за сите. Ама и другото не е погрешно.
   
  На Prashina му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Laila

  Laila Полноправен Член

  Зачленет на:
  18 јуни 2019
  Мислења:
  30
  Допаѓања:
  24
  Надежта постои додека срцето чука.
   
  На İncognito му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: