1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Мисла на денот

Дискусија во форумот 'Литература и книжевност' започната од melpomena, 5 јули 2012.

 1. violetmoon

  violetmoon Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  11 декември 2012
  Мислења:
  2,621
  Допаѓања:
  5,695
  Не се сите допири исти.
  Некои допири само те допираат, некои ти објаснуваат зошто дишеш.
   
  На Ballet is my life и antonio им се допаѓа ова.
 2. İncognito

  İncognito Староседелец

  Зачленет на:
  31 август 2013
  Мислења:
  2,481
  Допаѓања:
  3,757
  Ископај ја длабочината во очите и препознај се, во она што го дели твоето срце на пола, она што никој не може да ти го одземе.
   
  На antonio му/ѝ се допаѓа ова.
 3. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,460
  Допаѓања:
  14,377
  Премногу пари,премногу невољи.
   
  На antonio му/ѝ се допаѓа ова.
 4. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,460
  Допаѓања:
  14,377
  Чиста душа,мирен сон.
   
  На antonio му/ѝ се допаѓа ова.
 5. violetmoon

  violetmoon Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  11 декември 2012
  Мислења:
  2,621
  Допаѓања:
  5,695
  Да, јас сум сонувач.
  Сонувач е оној кој може да си го најде својот пат и на месечева светлина и ја гледа зората пред остатокот од светот.
   
  На antonio му/ѝ се допаѓа ова.
 6. İncognito

  İncognito Староседелец

  Зачленет на:
  31 август 2013
  Мислења:
  2,481
  Допаѓања:
  3,757
  Застанав, се свртев и погледнав, помислив доволно сум далеку и се насмеав, продолжив понатаму да ги пречекам новиот дожд и од него исткајана ѕуница.
   
  На antonio му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Iris*

  Iris* Староседелец

  Зачленет на:
  30 јануари 2014
  Мислења:
  768
  Допаѓања:
  1,299
  Ќе те купат со зборови, па ќе те продадат со дела. Ефтино.
   
  На antonio, Prashina и violetmoon им се допаѓа ова.
 8. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,460
  Допаѓања:
  14,377
  Радувај се на секој нов ден.
  Нов ден,нова среќа.:)
   
  На antonio му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Prashina

  Prashina Староседелец

  Зачленет на:
  28 јуни 2013
  Мислења:
  1,324
  Допаѓања:
  3,008
  Chovek samo so srceto pravilno gleda.
   
 10. İncognito

  İncognito Староседелец

  Зачленет на:
  31 август 2013
  Мислења:
  2,481
  Допаѓања:
  3,757
  Човек само со умот прецизно гледа.
   
  На antonio му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: