1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Мисла на денот

Дискусија во форумот 'Литература и книжевност' започната од melpomena, 5 јули 2012.

 1. İncognito

  İncognito Староседелец

  Зачленет на:
  31 август 2013
  Мислења:
  2,481
  Допаѓања:
  3,757
  Спомените не се љубов, тие се само еден магичен акорд на кој се сеќаваме, само нам добро познат.
   
  На antonio му/ѝ се допаѓа ова.
 2. violetmoon

  violetmoon Модератор
  Член на администрација

  Најактивен член

  Зачленет на:
  11 декември 2012
  Мислења:
  2,620
  Допаѓања:
  5,694
  FB_IMG_1550741516511.jpg
   
  На antonio му/ѝ се допаѓа ова.
 3. İncognito

  İncognito Староседелец

  Зачленет на:
  31 август 2013
  Мислења:
  2,481
  Допаѓања:
  3,757
  Да бидеш заљубен, добро е искуство, а после тоа е долга приказна.
   
  На antonio му/ѝ се допаѓа ова.
 4. violetmoon

  violetmoon Модератор
  Член на администрација

  Најактивен член

  Зачленет на:
  11 декември 2012
  Мислења:
  2,620
  Допаѓања:
  5,694
  Секое разочарување ти ги отвара очите, но ти го затвара срцето.
   
  На Iris*, Prashina и antonio им се допаѓа ова.
 5. Iris*

  Iris* Староседелец

  Зачленет на:
  30 јануари 2014
  Мислења:
  758
  Допаѓања:
  1,283
  - Бакни, да не боли.
  - Каде боли?
  - Сегде кај што не бакнуваш.
   
  На Prashina, antonio и violetmoon им се допаѓа ова.
 6. antonio

  antonio Like-Maniac

  Зачленет на:
  29 август 2013
  Мислења:
  799
  Допаѓања:
  1,102
  20190304_003647.jpg
   
  На Iris*, violetmoon и İncognito им се допаѓа ова.
 7. İncognito

  İncognito Староседелец

  Зачленет на:
  31 август 2013
  Мислења:
  2,481
  Допаѓања:
  3,757
  Хармонијата ја убива креативноста исто како вчера.
   
  На antonio му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Iris*

  Iris* Староседелец

  Зачленет на:
  30 јануари 2014
  Мислења:
  758
  Допаѓања:
  1,283
  FB_IMG_15483200402577588.jpg
   
  На antonio му/ѝ се допаѓа ова.
 9. İncognito

  İncognito Староседелец

  Зачленет на:
  31 август 2013
  Мислења:
  2,481
  Допаѓања:
  3,757
  Најголема среќа е кога ги инспирираш луѓето околу тебе, тој твој мал поттик за нечија голема магија.
   
  На antonio и Iris* им се допаѓа ова.
 10. Iris*

  Iris* Староседелец

  Зачленет на:
  30 јануари 2014
  Мислења:
  758
  Допаѓања:
  1,283
  Нема такво сонце што ќе те натера да излезеш надвор, како што може желбата да сретнеш некого.
   
  На antonio му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: