1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Мисла на денот

Дискусија во форумот 'Литература и книжевност' започната од melpomena, 5 јули 2012.

 1. violetmoon

  violetmoon Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  11 декември 2012
  Мислења:
  2,621
  Допаѓања:
  5,695
  Дали среќата има граници?
  Кога е доволно да не бараме повеќе?
  Среќен или уште посреќен, можеби најсреќен, до каде?
  Повеќе прашалници отколку мисли.
   
  На antonio му/ѝ се допаѓа ова.
 2. İncognito

  İncognito Староседелец

  Зачленет на:
  31 август 2013
  Мислења:
  2,481
  Допаѓања:
  3,757
  Кога мастилото во крвта ќе узрее, исти се и песната и баладата.
   
  На Iris* и antonio им се допаѓа ова.
 3. Iris*

  Iris* Староседелец

  Зачленет на:
  30 јануари 2014
  Мислења:
  768
  Допаѓања:
  1,299
  Не могу ја, добри човече, оздравити, јер ја нисам болестан него сам овакав, а од себе се не може оздравити.
   
  #2493 Iris*, 7 јануари 2019
  Последна промена: 7 јануари 2019
  На İncognito и antonio им се допаѓа ова.
 4. violetmoon

  violetmoon Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  11 декември 2012
  Мислења:
  2,621
  Допаѓања:
  5,695
  Совршен спој е кога ви се поклопат дијагнозите...:zelen
   
  На antonio му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Хептаграм XI

  Хептаграм XI Староседелец

  Зачленет на:
  26 мај 2013
  Мислења:
  1,724
  Допаѓања:
  882
  "Sa mnom je opasno voleti, ja nikad ne zaboravljam.

  Pokušavam da shvatim učenja koja mene shvataju.
  Nejasna mi je vera, spremna u mene da veruje.
  Teško je biti okovan u moju vrstu slobode.
  Lako mi je s nemirom, ne mogu da umirim mir.

  Ali ipak uz mene se može, mada je neobično.
  Sa mnom je čudno čak i umreti, jer ja se ne završavam."
  - Mika Antic
   
  На Danzl, violetmoon, antonio и уште 1 член му се допаѓа ова.
 6. Iris*

  Iris* Староседелец

  Зачленет на:
  30 јануари 2014
  Мислења:
  768
  Допаѓања:
  1,299
  O ukusima ne treba raspravljati. Ali, covece, ako je tebi govno ukusno to ne znaci da to nije govno. Govno je.
   
  На antonio му/ѝ се допаѓа ова.
 7. İncognito

  İncognito Староседелец

  Зачленет на:
  31 август 2013
  Мислења:
  2,481
  Допаѓања:
  3,757
  Умот има еден сон, вештина на слушањето.
   
  На antonio му/ѝ се допаѓа ова.
 8. violetmoon

  violetmoon Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  11 декември 2012
  Мислења:
  2,621
  Допаѓања:
  5,695
  Мислите се најупорни тогаш кога ќе го згрешат патот.
   
  На antonio му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Iris*

  Iris* Староседелец

  Зачленет на:
  30 јануари 2014
  Мислења:
  768
  Допаѓања:
  1,299
  Ne jadikuj nad sitnim bolovima, sudbina bi te mogla liječiti krupnim.
   
  На antonio му/ѝ се допаѓа ова.
 10. İncognito

  İncognito Староседелец

  Зачленет на:
  31 август 2013
  Мислења:
  2,481
  Допаѓања:
  3,757
  Џиновски ѕвезди самуваат на работ од космосот, па зошто не би и ние на работ од хоризонтот, како што зборовите напишани на мало парче хартија не се само мастило.
   
  На antonio и Iris* им се допаѓа ова.

Сподели: