Машки навики што го нервираат женското

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Не не, мене јасно ми е зошто го кревате капакот, не ми е јасно зошто не го спуштате откако ќе пуштите вода.
Ај доста е, ова е една од оние работи во кои никогаш нема компромис да најдам со машки.
И после ние вакви, такви сме биле. Збор да не слушнам.:D
Затоа што се мрзливи и невоспитани затоа не го спуштаат. Јас сакав да кажам дека постојат и полоши, па затоа треба да бидеш колку толку среќна што треба само да го спуштиш капакот, не викам дека е правилно секако.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Selene

Big Berta

Староседелец
7 февруари 2015
106
208
1,053
Никогаш нема да сфатам што е толку тешко во тоа да го спуштат капакот од wc шолјата? Значи кога веќе завршуваш работа, имај малку осет и спушти го капакот. И не сум само јас, имам правено муабет со повеќе другарки, на сите им смета ова. Никогаш не разбрав ЗОШТО? Инает ли е, заборавеност, ЗОШТО?

А зошто ти не го дигаш капакот за него? :)
Никогаш не разбрав зошто се прави толкава фама околу еден смрдлив капак.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Не не, мене јасно ми е зошто го кревате капакот, не ми е јасно зошто не го спуштате откако ќе пуштите вода.
Ај доста е, ова е една од оние работи во кои никогаш нема компромис да најдам со машки.
И после ние вакви, такви сме биле. Збор да не слушнам.:D

Природна состојба на шољата е горе капак, што е следно зошто не се остава сијалица вклучена цело време или рингла некоја, за секој случај?:x
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
А зошто ти не го дигаш капакот за него? :)
Никогаш не разбрав зошто се прави толкава фама околу еден смрдлив капак.
Затоа што ако женското одејќи накај дома треба да оди во вц и не може да издржи, кога ќе влезе и види дека е дигнат капакот, треба да го спушти и да изгуби време и можно е да дојде до несакани последици. Е сега затоа сакаат да е спуштен, кога ќе биде таква ситуацијата, само оп седни си и готово. :zelen
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Во сите цивилизирани тоалети има даска која самата се крева нагоре. Ерго, нија мажите го правиме тоа за да покажеме колку сме цивилизирани и самосвесни во оштеството :p
 

Selene

Модератор
6 јуни 2012
720
1,865
1,103
А јок, овде не попуштам:D
Иначе @Outrider не очекувам за ринглите ништо, нема што да ми се мешаат во штипки во кујната:D

А за шолјава нема никогаш да престане да ми смета, прво треба да го спуштам капакот, па да мијам раце оти ете гадно ми е, па после да можам да ја користам шолјата. И не ми продавајте пуфки за тоа природно било, вакво такво, секој човек треба да се потруди откако ќе излезе од тоалет да не остави "траг" дека бил внатре. Природата ако е за тоа нас женскиве не создала многу гадни за некои работи кои се однесуваат на тоалетот, замисли ние да немаме обзир дека по нас треба и некој друг да го користи тоалетот. Јас барем лично, никогаш не сум си дозволила некој да се згрози кога ќе влезе после мене. Не можам да го кажам истото за некој што остава кренат капак. И веќе кога некој ти кажал дека нештото му смета, можеш да водиш сметка дека не си сам во куќата. Се друго ми е на еквивалент водење инает и не попуштам на тематикава, мајка Јана нека е.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: escape

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
А јок, овде не попуштам:D
Иначе @Outrider не очекувам за ринглите ништо, нема што да ми се мешаат во штипки во кујната:D

А за шолјава нема никогаш да престане да ми смета, прво треба да го спуштам капакот, па да мијам раце оти ете гадно ми е, па после да можам да ја користам шолјата. И не ми продавајте пуфки за тоа природно било, вакво такво, секој човек треба да се потруди откако ќе излезе од тоалет да не остави "траг" дека бил внатре. Природата ако е за тоа нас женскиве не создала многу гадни за некои работи кои се однесуваат на тоалетот, замисли ние да немаме обзир дека по нас треба и некој друг да го користи тоалетот. Јас барем лично, никогаш не сум си дозволила некој да се згрози кога ќе влезе после мене. Не можам да го кажам истото за некој што остава кренат капак. И веќе кога некој ти кажал дека нештото му смета, можеш да водиш сметка дека не си сам во куќата. Се друго ми е на еквивалент водење инает и не попуштам на тематикава, мајка Јана нека е.

Ех, ние мочаме од висина, колку и да сакаш да споредиш нема споредба тука (party) Нормално дека секој треба да остави чисто ама за да е чисто немора да се спуштаат даска па и капак молим те пази.
Ако не како во дијаспората со миленце на капакот и гоблен над казанче, она чудото што ја прави водата плава шо се беси на шоља па едно за кликање со мирис до држачот за тоалетна :zelen
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Ех, ние мочаме од висина, колку и да сакаш да споредиш нема споредба тука (party) Нормално дека секој треба да остави чисто ама за да е чисто немора да се спуштаат даска па и капак молим те пази.
Ако не како во дијаспората со миленце на капакот и гоблен над казанче, она чудото што ја прави водата плава шо се беси на шоља па едно за кликање со мирис до држачот за тоалетна :zelen
„Ова последново со парфемот имаш и без кликање, на тајмер.“
Стара аушвицка
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
И капак ќе простам ајде, ама фрлање чорапи насекаде, посебно па валкани... е, за фрлање ќе се сосе сопственикот. Бетер па со истите во кревет да се осуди да легне.
Исто и немиење заби, ама ова кај било кого ме нервира. Не може бе да си дозволи човек да е толку смрдљак!
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Mnogo Bitno and Outrider