Манекенки

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,285
2,372
1,153
Skopje
www.facebook.com
не се доволно едуцирани младите грубо речено глупи се па затоа тоа им е и ќе им биде пример после кога ќе закачат 300 болести ќе си ја удираат главата во ѕид ама џабе. Туку нели имаше некоја акција веќе да немало толку слаби манекенки, а демек подебелки да примале?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Сара.13 and Aquarius

steppenwolf

Староседелец
12 декември 2012
335
489
1,063
Скопје
Има навистина убави манекенки кои воопшто не изгледаат анорексично, но нешто друго ми смета. Проблемот е што сите тие манекенки се приглупи површни кокошки, од прва до последна. Слободно изгледајте интервју од било кој супермодел и слушајте какви "мудрости" кажува. Не е само проблем што многу жени сакаат да изгледаат како нив, туку што и сакаат да бидат како нив. Манекенството е убедливо најплиткоумната работа на светот и кога некоја има такви аспирации не можам а да не и лупнам по некоја етикета, зошто навистина треба да си тежок морон за својот идол да го најдеш во некоја припроста дроца чија смисла на животот е шетање по писти и позирање за списанија, и наоѓа душевно исполнување во шопингот...

Ако некогаш имам ќерка и нејзин идол е некоја од типот на Лима или Ирина Шаик, јас ќе сметам дека сум потфрлил како родител.
 

Сара.13

Староседелец
13 ноември 2012
1,260
3,110
1,133
Има навистина убави манекенки кои воопшто не изгледаат анорексично, но нешто друго ми смета. Проблемот е што сите тие манекенки се приглупи површни кокошки, од прва до последна. Слободно изгледајте интервју од било кој супермодел и слушајте какви "мудрости" кажува. Не е само проблем што многу жени сакаат да изгледаат како нив, туку што и сакаат да бидат како нив. Манекенството е убедливо најплиткоумната работа на светот и кога некоја има такви аспирации не можам а да не и лупнам по некоја етикета, зошто навистина треба да си тежок морон за својот идол да го најдеш во некоја припроста дроца чија смисла на животот е шетање по писти и позирање за списанија, и наоѓа душевно исполнување во шопингот...

Ако некогаш имам ќерка и нејзин идол е некоја од типот на Лима или Ирина Шаик, јас ќе сметам дека сум потфрлил како родител.


можеби во најголем дел и е така, во право си.ама не би требало да се генерализира, не мислам дека поимот „убавина“ секогаш мора да се поистоветува со „глупава“, има случаи не викам не..ама тие две работи се потполно независни една од друга :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: 4FUN, escape and JaMi

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,527
14,438
1,683
Таму каде што треба
Има навистина убави манекенки кои воопшто не изгледаат анорексично, но нешто друго ми смета. Проблемот е што сите тие манекенки се приглупи површни кокошки, од прва до последна. Слободно изгледајте интервју од било кој супермодел и слушајте какви "мудрости" кажува. Не е само проблем што многу жени сакаат да изгледаат како нив, туку што и сакаат да бидат како нив. Манекенството е убедливо најплиткоумната работа на светот и кога некоја има такви аспирации не можам а да не и лупнам по некоја етикета, зошто навистина треба да си тежок морон за својот идол да го најдеш во некоја припроста дроца чија смисла на животот е шетање по писти и позирање за списанија, и наоѓа душевно исполнување во шопингот...

Ако некогаш имам ќерка и нејзин идол е некоја од типот на Лима или Ирина Шаик, јас ќе сметам дека сум потфрлил како родител.
Нажалост суровата вистина е таа,празна убавина на која секое машко потпаѓа ... но убавината е пролазна,не за џабе рекле... (само внатрешната убавина останува)
Инаку не се ни трудат да го збогатат својот речник со прочитана некоја книга,само се заинтресирани за модните случувања и што ќе носат денес а да не се во исто облечени...
друга работа,кој знае низ колку кревети треба да поминат за да станат малку попознати манекенки... :unsure
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Arkantos and Сара.13

Сара.13

Староседелец
13 ноември 2012
1,260
3,110
1,133
Нажалост суровата вистина е таа,празна убавина на која секое машко потпаѓа ... но убавината е пролазна,не за џабе рекле... (само внатрешната убавина останува)
Инаку не се ни трудат да го збогатат својот речник со прочитана некоја книга,само се заинтресирани за модните случувања и што ќе носат денес а да не се во исто облечени...
друга работа,кој знае низ колку кревети треба да поминат за да станат малку попознати манекенки... :unsure


така ти оди тоа „даваш“ за да земаш.проста математика.колку повеќе дадеш, повеќе и ќе земеш. :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: JaMi and Аркантос

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,849
1,153
Има навистина убави манекенки кои воопшто не изгледаат анорексично, но нешто друго ми смета. Проблемот е што сите тие манекенки се приглупи површни кокошки, од прва до последна. Слободно изгледајте интервју од било кој супермодел и слушајте какви "мудрости" кажува. Не е само проблем што многу жени сакаат да изгледаат како нив, туку што и сакаат да бидат како нив. Манекенството е убедливо најплиткоумната работа на светот и кога некоја има такви аспирации не можам а да не и лупнам по некоја етикета, зошто навистина треба да си тежок морон за својот идол да го најдеш во некоја припроста дроца чија смисла на животот е шетање по писти и позирање за списанија, и наоѓа душевно исполнување во шопингот...

Ако некогаш имам ќерка и нејзин идол е некоја од типот на Лима или Ирина Шаик, јас ќе сметам дека сум потфрлил како родител.
Ова е веќе големо и многу не реално генерализирање. Ако четири манекенки кој што ти си ги видел(бројката е од памет земена) биле глупи не значи дека и сите останати се...
Секаде има и вакви и онакви... можам да набројам 100 политичари што немаат појма од зборот политика, и не знаат збор да врзат... тоа значи дека останатите политичари се сите глупи?


оф-топик:
еве пример овие двеве JaMi Сара.13 мозокот им работи 100тка на саат на друго поле... тоа не значи дека на сите женски им е толку еротички мозокот :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Aquarius and Сара.13

Сара.13

Староседелец
13 ноември 2012
1,260
3,110
1,133
Ова е веќе големо и многу не реално генерализирање. Ако четири манекенки кој што ти си ги видел(бројката е од памет земена) биле глупи не значи дека и сите останати се...
Секаде има и вакви и онакви... можам да набројам 100 политичари што немаат појма од зборот политика, и не знаат збор да врзат... тоа значи дека останатите политичари се сите глупи?


оф-топик:
еве пример овие двеве JaMi Сара.13 мозокот им работи 100тка на саат на друго поле... тоа не значи дека на сите женски им е толку еротички мозокот :)


тоа „еротички“ кој како ќе го сфати :) јас си го сфатив на мој начин и ми се допаѓа :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Аркантос

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,527
14,438
1,683
Таму каде што треба
Ова е веќе големо и многу не реално генерализирање. Ако четири манекенки кој што ти си ги видел(бројката е од памет земена) биле глупи не значи дека и сите останати се...
Секаде има и вакви и онакви... можам да набројам 100 политичари што немаат појма од зборот политика, и не знаат збор да врзат... тоа значи дека останатите политичари се сите глупи?


оф-топик:
еве пример овие двеве JaMi Сара.13 мозокот им работи 100тка на саат на друго поле... тоа не значи дека на сите женски им е толку еротички мозокот :)

па и примеров и не е баш јасен :)
тоа „еротички“ кој како ќе го сфати :) јас си го сфатив на мој начин и ми се допаѓа :)

како го сфати? :giggle
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Сара.13

steppenwolf

Староседелец
12 декември 2012
335
489
1,063
Скопје
Ова е веќе големо и многу не реално генерализирање. Ако четири манекенки кој што ти си ги видел(бројката е од памет земена) биле глупи не значи дека и сите останати се...
Секаде има и вакви и онакви... можам да набројам 100 политичари што немаат појма од зборот политика, и не знаат збор да врзат... тоа значи дека останатите политичари се сите глупи?

Повели постирај видео од било која манекенка која сметаш дека кажала нешто паметно и докажи го спротивното. Јас кога ќе налетам на некое такво интервју на јутуб, најозбилно ти кажувам дека се срамам за неа кога ја слушам што ломоти и не го догледувам видеото до крај. Со зборовите на Луис Си-Кеј: What is that? Is that even a person? Верувам дека добри 80% од луѓето кои ги гледаат тие интервјуа, ги гледаат на mute (ако ме разумеш) а останатите 20% се уште поглупави штом со внимание ја слушаат. На крај краева, под приглупа површна кокошка не мислам на манекенка која не знае колку е 2+2 (иако има и многу такви), туку мислам на девојка која е сведена на парче месо, и како таква се продава. Која девојка со грам мозок би сакала да биде таква?
 

Сара.13

Староседелец
13 ноември 2012
1,260
3,110
1,133
па и примеров и не е баш јасен :)


како го сфати? :giggle


поимот еротика е широк и најчесто најразлично се перцепира од секој човек.
еротична може да биде убавината, но може да биде и паметта, размислувањата, начинот на размислување, начинот на кој некого само со зборови можеш да го доведеш до лудило :) ова е само мое гледиште, не му се мешам на Аркантос во размислувањата, си перцепирам онака како што сакам јас :D