Македонски филмови

Aristokrat

Староседелец
27 февруари 2012
2,655
3,335
1,153
You dont want to know :frantic(kidding)
Шо знам вака колку што ме држи паметењето тоа чудото кое некои го прогласиле за филм а не за попусто арчење на филмска лента - све се вртеше околу дебиласти сексуални сцени. Мислам дека МК филмовите најчесто (и многу екс-ју филмови исто) се само обвивка за сржта на филмот т.е. неколкуте минути јебачина и ретардираните вулгарни дијалози кои се правата причина за снимање такви (не)дела.

Можеби се работи за некој фетиш ама не би одел во тој правец :zelen
Не секој филм мора да има длабочина.Ок си е филмот иако е со секс и пцуење.Опушта и тоа е важно, не го пракавме на оскар.
 

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,367
4,942
1,173
Денес е премиерата на интернационалниот фестивал на филмската камера "Браќа Манаки" во Битола. Ми се допаѓа кинематографијата, а богами и глумата на главниот лик. Приказната не знам колку е реална, али ќе видиме, треба да се изгледа филмот.

Едно питањце. Од кај преку трејлерот виде како глуми главниот лик? И дали е возможно, преку две минутно видео, во кое повеќе го нема од што го има ликот да процениш како глуми. |-( Мислам дека мешаш симпатичен глумец со добар глумец.

Нејќам да зборам од негледано, ама од трејлеров само може да се дадат пофалби за кинематографијата. За се остало ќе се чека проекцијата во кино.
 
  • Like
Реакции: MissChievous

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,084
7,013
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Едно питањце. Од кај преку трејлерот виде како глуми главниот лик? И дали е возможно, преку две минутно видео, во кое повеќе го нема од што го има ликот да процениш како глуми. |-( Мислам дека мешаш симпатичен глумец со добар глумец.

Нејќам да зборам од негледано, ама од трејлеров само може да се дадат пофалби за кинематографијата. За се остало ќе се чека проекцијата во кино.
Не викам дека сум 100% сигурна дека добро одглумил, но ми делува како да глуми добро. Понекогаш од трејлер можам да видам дека некој не глуми добро (или обратно), али секако дека мора да се изгледа филмот за да се процени вистински.
 

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,761
786
1,133
Skopje
Даа па тука се снимаше некој филм мислам дека ,сега ја нема веке малце зграда направија ;):cool: