Македонски филмови

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,367
4,942
1,173
Од наведените ги имам сите гледано само си испуштил еден куп филмови е овие што сум ги слушал дека постојат додуша има нешто по интернет од нив но некој ги нема нигде:

Јад, Бог да ги убие шпионите , Истрел , Големата вода , Време на летала , Кога тетин Клименте шеташе над градот , Големата вода , Каца, Нели ти реков и други кој во моментов не ми текнуват како се викаа. Најомилени ми се Викенд на мртовци и Балканкан ѕверски филмови!
Како што имам пишано друже тие се попознати, а нормално дека има уште многу други. ;)
 

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,375
7,071
1,183
И овој ми е многу убав Македонски филм, ако некој има торент нека ми прати по ПП.

едит:
Го нјадво на јутуб и ќе се ги симнам од таму
 
  • Like
Реакции: Slims

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,367
4,942
1,173
И овој ми е многу убав Македонски филм, ако некој има торент нека ми прати по ПП.

едит:
Го нјадво на јутуб и ќе се ги симнам од таму
Скоро сите македонски филмови што ги имаше на македонскиот тракер се качени на Јутјуб ;)
 

Хоуп*

Proton
Член на администрација
4 април 2013
2,414
4,232
753
Еден сте заборавиле да го спомнете. Самоуништување со Чичко Кумплунг :giggle
Ги сакам македонските филмови, сум ги гледала сите повеќе пати.
Во топ 3 ќе ги ставам Викенд на мртовци, Самоуништување и Тетовирање.
 
  • Like
Реакции: The Tramp

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,367
4,942
1,173
Сакам да слушнам мислења за До балчак. Го гледаше некој, како, што?
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,752
2,574
1,683
Han Wavel
Глупост во боја, досаден филм и досадно сценарио. Пола век трае, заспав во првите 30 минути и се разбудив за 1 саат, уште траеше. Ептен досаден филм. Мене ме нервираше скопскиот акцент и некако ми го расипуваше филмот, а и приказната во филмот се случува 1907 а облеката им е толку современа да си мислиш дека се случува во 2014. Можеле да поработат на тоа малку. Што знам, глупост од филм.
Ама барем ги има трите работи без кој не може македонски филм. Секс, погреб и цицки.
 
  • Like
Реакции: Outrider

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
4,725
5,266
1,183
Disco
Еден сте заборавиле да го спомнете. Самоуништување со Чичко Кумплунг :giggle
Ги сакам македонските филмови, сум ги гледала сите повеќе пати.
Во топ 3 ќе ги ставам Викенд на мртовци, Самоуништување и Тетовирање.
Сериозно овој ти се допаѓа? :eek::eek:
Чист аматеризам е, на ниво на Ед Вуд шо снимал летечки чинии баш со чинии закачени на јадица, само што Вуд не претендирал да биде сфатен сериозно :zelen
Камерата како да ја држел некој падавичар, дијалозите како да ги пишувал некој со сериозна попреченост а за глумата.... Стивен Сигал би се гордеел. Тој ликот шо беше главна улога има некоја чудна аура, како да има постојана констипација па не може да долови некоја посериозна фацијална експресија, како завршил во филмски води не е баш јасно, кој тоа се поиграл со него и го убедил да глуми. Макар да не е чудно, барем во оваа земја.
 
  • Like
Реакции: Altaïr

Хоуп*

Proton
Член на администрација
4 април 2013
2,414
4,232
753
Сериозно овој ти се допаѓа? :eek::eek:
Чист аматеризам е, на ниво на Ед Вуд шо снимал летечки чинии баш со чинии закачени на јадица, само што Вуд не претендирал да биде сфатен сериозно :zelen
Камерата како да ја држел некој падавичар, дијалозите како да ги пишувал некој со сериозна попреченост а за глумата.... Стивен Сигал би се гордеел. Тој ликот шо беше главна улога има некоја чудна аура, како да има постојана констипација па не може да долови некоја посериозна фацијална експресија, како завршил во филмски води не е баш јасно, кој тоа се поиграл со него и го убедил да глуми. Макар да не е чудно, барем во оваа земја.
Да озбилно, што кажува тоа за мене? :zelen
Озбилно шала на страна вистина ми е ок филмот.
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
4,725
5,266
1,183
Disco
Да озбилно, што кажува тоа за мене? :zelen
Озбилно шала на страна вистина ми е ок филмот.
You dont want to know :frantic(kidding)
Шо знам вака колку што ме држи паметењето тоа чудото кое некои го прогласиле за филм а не за попусто арчење на филмска лента - све се вртеше околу дебиласти сексуални сцени. Мислам дека МК филмовите најчесто (и многу екс-ју филмови исто) се само обвивка за сржта на филмот т.е. неколкуте минути јебачина и ретардираните вулгарни дијалози кои се правата причина за снимање такви (не)дела.

Можеби се работи за некој фетиш ама не би одел во тој правец :zelen
 
  • Like
Реакции: MoonFairy

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,084
7,013
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Денес е премиерата на интернационалниот фестивал на филмската камера "Браќа Манаки" во Битола. Ми се допаѓа кинематографијата, а богами и глумата на главниот лик. Приказната не знам колку е реална, али ќе видиме, треба да се изгледа филмот.

 
  • Like
Реакции: Sofija...