1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Македонски филмови

Дискусија во форумот 'Филм' започната од The Tramp, 19 февруари 2012.

 1. The Tramp

  The Tramp Филмохолик

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,367
  Допаѓања:
  4,942
  Како што имам пишано друже тие се попознати, а нормално дека има уште многу други. ;)
   
 2. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  И овој ми е многу убав Македонски филм, ако некој има торент нека ми прати по ПП.


  едит:
  Го нјадво на јутуб и ќе се ги симнам од таму
   
  На Slims му/ѝ се допаѓа ова.
 3. The Tramp

  The Tramp Филмохолик

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,367
  Допаѓања:
  4,942
  Скоро сите македонски филмови што ги имаше на македонскиот тракер се качени на Јутјуб ;)
   
 4. Хоуп*

  Хоуп* Proton
  Член на администрација

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  2,414
  Допаѓања:
  4,232
  Еден сте заборавиле да го спомнете. Самоуништување со Чичко Кумплунг :giggle
  Ги сакам македонските филмови, сум ги гледала сите повеќе пати.
  Во топ 3 ќе ги ставам Викенд на мртовци, Самоуништување и Тетовирање.
   
  На The Tramp му/ѝ се допаѓа ова.
 5. The Tramp

  The Tramp Филмохолик

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,367
  Допаѓања:
  4,942
  Сакам да слушнам мислења за До балчак. Го гледаше некој, како, што?
   
 6. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Глупост во боја, досаден филм и досадно сценарио. Пола век трае, заспав во првите 30 минути и се разбудив за 1 саат, уште траеше. Ептен досаден филм. Мене ме нервираше скопскиот акцент и некако ми го расипуваше филмот, а и приказната во филмот се случува 1907 а облеката им е толку современа да си мислиш дека се случува во 2014. Можеле да поработат на тоа малку. Што знам, глупост од филм.
  Ама барем ги има трите работи без кој не може македонски филм. Секс, погреб и цицки.
   
  На Outrider му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266
  Сериозно овој ти се допаѓа? :eek::eek:
  Чист аматеризам е, на ниво на Ед Вуд шо снимал летечки чинии баш со чинии закачени на јадица, само што Вуд не претендирал да биде сфатен сериозно :zelen
  Камерата како да ја држел некој падавичар, дијалозите како да ги пишувал некој со сериозна попреченост а за глумата.... Стивен Сигал би се гордеел. Тој ликот шо беше главна улога има некоја чудна аура, како да има постојана констипација па не може да долови некоја посериозна фацијална експресија, како завршил во филмски води не е баш јасно, кој тоа се поиграл со него и го убедил да глуми. Макар да не е чудно, барем во оваа земја.
   
  На Altaïr му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Хоуп*

  Хоуп* Proton
  Член на администрација

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  2,414
  Допаѓања:
  4,232
  Да озбилно, што кажува тоа за мене? :zelen
  Озбилно шала на страна вистина ми е ок филмот.
   
 9. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266
  You dont want to know :frantic(kidding)
  Шо знам вака колку што ме држи паметењето тоа чудото кое некои го прогласиле за филм а не за попусто арчење на филмска лента - све се вртеше околу дебиласти сексуални сцени. Мислам дека МК филмовите најчесто (и многу екс-ју филмови исто) се само обвивка за сржта на филмот т.е. неколкуте минути јебачина и ретардираните вулгарни дијалози кои се правата причина за снимање такви (не)дела.

  Можеби се работи за некој фетиш ама не би одел во тој правец :zelen
   
  На MoonFairy му/ѝ се допаѓа ова.
 10. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Денес е премиерата на интернационалниот фестивал на филмската камера "Браќа Манаки" во Битола. Ми се допаѓа кинематографијата, а богами и глумата на главниот лик. Приказната не знам колку е реална, али ќе видиме, треба да се изгледа филмот.

   
  На Sofija... му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: