Македонски народни приказни

FallenAngel

Староседелец
5 декември 2012
601
402
1,073
Eupen
Нема врска да се навратиме на темата...

Аух, супер спомени имам со баба ми заедно ја гледавме, оваа е серија со која пораснаа неколку генерации и серија која ја одбележа златната епоха во работењето на Македонската Радио Телевизија. Ми е криво што за Ѓорѓи Колозов не се изгради споменик, затоа што заслужува.. :/


Ќе се изгради. Ако треба војна ќе отворам но ќе се изгради. За се ќе видете обавестени

Еве ви малце ако сакате да осетите од атмосверата и грешките,има некои интересни од нив навистина во некои дури се пречкаат Шенка и Ѓорѓи ко да се маж и жена:eekПа тие и во приватниот живот се маж и жена :) ;) еее деца мора уште многу да учите.

Ниеден плагиат не бил никогаш подобар од оригиналот,па така е околу приказниве.
најинтересна што ми остана во секавање беше кога Шенка се расправаше дали тревата била стрижена или косена
е стрижена е,е косена е,е стрижена е,е косена е...е косена е,е стрижена е:giggle
За колозов ке си кажам мислење за кое верувам дека многумина може нема да се сложите но јас не би го нарекла добар актер
Да требаше да глуми во друг некој проект освен не во некој традиционален македонски мислам дека немаше да се покаже баш како што треба во актерството,но во приказните тој си имаше свој дел кој никој неможеше да го замени...
Како и Ванчо Петрушевски,Гокица Лукаревски,Шенка Колозова и ред други


Тогаш погледни го го филмот Каца на кавадаречки дијалект каде го глуми кафанџијата Трајче, филмот тетовирање... Другите ги пишува во првото мое мислење. Не би се сложила со тебе. Но можеби само затоа што сум огромен негов фан :)
 
Последна промена од модератор:

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
#1. Ќе се изгради. Ако треба војна ќе отворам но ќе се изгради. За се ќе видете обавестени
#2. Па тие и во приватниот живот се маж и жена :) ;) еее деца мора уште многу да учите.
#3. Тогаш погледни го го филмот Каца на кавадаречки дијалект каде го глуми кафанџијата Трајче, филмот тетовирање... Другите ги пишува во првото мое мислење. Не би се сложила со тебе. Но можеби само затоа што сум огромен негов фан :)
#1. Абе седи, ќе отворела таа војна за да се изградел споменик на Ѓорѓи Колозов. Изгради си го во двор, не мора да отвараш војни.
#2. Не заебавај? Маж и жена се? Јас па цело време мислев први братучеди дека се, ама ете никогаш не е касно да се дознае добра информација.
#3. „Каца“ се нарекува филм? :rofl:rofl:rofl Ако тоа е филм тогаш веројатно јас сум Божји пратеник на Земјата.
 

FallenAngel

Староседелец
5 декември 2012
601
402
1,073
Eupen
#1. Абе седи, ќе отворела таа војна за да се изградел споменик на Ѓорѓи Колозов. Изгради си го во двор, не мора да отвараш војни.
#2. Не заебавај? Маж и жена се? Јас па цело време мислев први братучеди дека се, ама ете никогаш не е касно да се дознае добра информација.
#3. „Каца“ се нарекува филм? :rofl:rofl:rofl Ако тоа е филм тогаш веројатно јас сум Божји пратеник на Земјата.

1. Ке се види и ке се чуе.
2. Отиди на Ѓорѓи Колозов во Тв и Филм од мене отворена тема ќе видиш појаснување за нив.
3.


Еве го филмот на кавадаречки дијалект ако не ми веруваш каде глумат бројни глумци од приказните меѓу кои и брачниот пар Колозови.

Пс. Не се расправај за Колозов со мене оти ќе изгубиш. Добро сум информирана од проверени и вистинити информации.
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Пред некој ден имаше Македонски приказни на српски.
Викаат дека следната Македонска приказна ќе била на турски, или албански. :)