1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Македонска литература

Дискусија во форумот 'Литература и книжевност' започната од Redhead, 24 април 2012.

 1. Stojne

  Stojne Староседелец

  Зачленет на:
  29 јануари 2015
  Мислења:
  378
  Допаѓања:
  126
  Од македонски автори немам читано книги,освен во средно школо кога ги работевме.А во нареден период би прочитала.
   
 2. cyberlady

  cyberlady Нов член

  Зачленет на:
  7 мај 2018
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  1
  На Outrider му/ѝ се допаѓа ова.
 3. pozdrav eden topol

  pozdrav eden topol Истакнат Член

  Зачленет на:
  10 ноември 2017
  Мислења:
  606
  Допаѓања:
  345
  Престанав да читам откако 27 пати го повторив името Анета...зишто толку го повторуваш името, па не е потребно воопшто??
  Извини, но мене не ме нешто воодушеви со твојот расказ..(smoke)
   
 4. cyberlady

  cyberlady Нов член

  Зачленет на:
  7 мај 2018
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  1
  Од целиот цитат, ме растажи само еден дел: "Престанав да читам". Зошто престана да читаш? Благодарам на сугестијата да не ги повторувам имињата на јунаците толку често, ќе се обидам да го применам. Поздрав и продолжи да читаш ...
   

Сподели: