Македонска кошаркарска репрезентација

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Утре играме против Белорусија, репрезентација која не играла никогаш на европско. Не сум запознаен со играчите ама знам дека ќе биде тесна утакмица, а можно е и да изгубиме. Со една победа на гости ќе играме на европско. :)
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
38:36 губиме на полувреме, не е можно да се толку утепани да не можат да се носат со Белорусија. Првата четвртина ја добивме 28:14, а во втората како да немаше наши играчи на паркет, 24:8 беше резултатот. И после зашто сме ги критикувале, ете заради ова. :)
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Победа за европско, 81:70 крајниот резултат. После катастрофалната 2ра четвртина се вративме во игра во второто полувреме и на крај лесна победа. Квалификацииве се лесни, на европско ќе се посрамотиме. :)

Сега ни останува уште една утакмица на гости, против Белгија и последните две ги играме дома. :)
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Кога се игра со Белгија и во колку часот? Се надевам ќе има пренос.
20ти август во 20:30. После на 24ти играме дома против Данска, а на 27ми против Белорусија, сите ги играме од 20:30. Би требало да има пренос. :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Viktor k

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Има да, и пред малце ни оддржа лекција по кошарка. :)
E добро де, еден пораз не е така лошо. Само се` мислам оти нашиве ќе бидат пациенти на првенството.
Туку нешто инфо има каде ќе се одржува првенството пошто... хмм.. Украина?
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
E добро де, еден пораз не е така лошо. Само се` мислам оти нашиве ќе бидат пациенти на првенството.
Туку нешто инфо има каде ќе се одржува првенството пошто... хмм.. Украина?
Реков јас, сега можеби се спасија ама на европско ќе си игграат како сакаат со нас. Веќе 15 години како пратам кошарка знам како играат појјаките репрезентации, ќе не растурат буквално, нема да можеме да мрднеме.
Не можат една Белгија да победат, со Данска играа како дечиња од основно. Данска ееј, па тие не знаат што е кошарка а ние им дозволивме да ни се доближат на 4 поени разлика.

Германија, Грција, Франција и Турција се издвојуваат како фаворити за домаќини. Мене сеедно ми е каде ќе е, секако ќе го јадеме јако. :)