Македонија на европско првенство

Chicho

Нов член
19 ноември 2020
2
0
1
30
Навредувањето на други членови е против правилата на форумот.
Уефа прави некои експерименти, нема никаква логика Фиром да се пласира на вообичаен начин. Гледам играле со Гибралтар Лихтенштајн Косово и Грузија и оп! на ЕУ. Забегана работа.
Фиром кај мајка ти.
 

Sasho

Истакнат Член
12 ноември 2020
43
14
108
41
Пандев ако не ви е еден од подобрите нема што да правиме муабет. За најдобар на свет не е , далеку е ама е солиден и само може да се радуваме на спорт без политика. Спорт = политика туку радоста наша НЕ мора да е така.
Мене секако ми е драго па дај боже и да се покажат нови таленти.
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Фиром кај мајка ти.

Ако ти се најде навреден од Фиром, официјалното име на оваа држаа во ООН преку 25 години, официјално и во ФИФА и Уефа до скоро, тогаш тоа е твој проблем. Бегството од реалноста може да резултира со лудило така да внимавај, да не те приберат еден ден чичковци во комбе.
Фиром не им чини, северна не им чини, никако да се спојат луѓе со реалноста.

А да, се надевам дека како и да се вика до ЕП таа репрезентација ќе ги загуби сите 3 меча во групата и ќе биде последна 24. односно екипа за поправање на гол разлика. Мене ми е жал што ЕП се сроза за да секакви глувонеми репки можат да се протнат на големо такмичење.
 

Chicho

Нов член
19 ноември 2020
2
0
1
30
Ако ти се најде навреден од Фиром, официјалното име на оваа држаа во ООН преку 25 години, официјално и во ФИФА и Уефа до скоро, тогаш тоа е твој проблем. Бегството од реалноста може да резултира со лудило така да внимавај, да не те приберат еден ден чичковци во комбе.
Фиром не им чини, северна не им чини, никако да се спојат луѓе со реалноста.

А да, се надевам дека како и да се вика до ЕП таа репрезентација ќе ги загуби сите 3 меча во групата и ќе биде последна 24. односно екипа за поправање на гол разлика. Мене ми е жал што ЕП се сроза за да секакви глувонеми репки можат да се протнат на големо такмичење.
Тебе од дома не те сакат сигурно и имаш сила само со скриен профил и на вакви форуми да си го искажиш мислењето.
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Тебе од дома не те сакат сигурно и имаш сила само со скриен профил и на вакви форуми да си го искажиш мислењето.

Ништо не го менува фактот дека фиром ќе се избламира на ЕП, тоа ќе биде јака бламажа.
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
Океј, идеме на ЕП секако, не се расправајте тука за името. Си има теми и за тоа. :zelen