1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Летни музички фестивали

Дискусија во форумот 'Излегување и ноќен живот' започната од Selma, 4 јуни 2012.

 1. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  Sun&Fun фестивал во Скопје.
  [​IMG]
   
 2. mila.86.m

  mila.86.m Нов член

  Зачленет на:
  15 јуни 2012
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  има доста добри фестивалчиња и концерти летово, на сите би отишла :)
  Има и една интересна страна на ФБ даваат карти за ТОП журки кај нас, а ќе даваат и за околниве странски концерти
   
 3. street_chic

  street_chic Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  1,433
  Допаѓања:
  3,678
  Ohrid Summer Festival
  02 August 2012 21:00 h
  2CELLOS
  Luka Shulic (Croatia)
  Stjepan Hauzer (Croatia)​
  Scene : Antique Theatre

  Ticket : 800/1000 Denar
   
  На parvati, The Tramp и WomanInRed им се допаѓа ова.
 4. street_chic

  street_chic Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  1,433
  Допаѓања:
  3,678
  Ohrid Summer Festival
  Музичка младина на Македонија
  **Леб и Сол
  Камерен оркестар на МММ

  *Date: 01.08.2012 21:00h
  *Scene: Sv.Sofija
  *Ticket: 500 denar
   
 5. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
 6. Nightmare_f

  Nightmare_f Истакнат Член

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  1,358
  Допаѓања:
  2,204
  дајте некој фестивали во македонијава...
   
 7. FoamGirl

  FoamGirl Нов член

  Зачленет на:
  7 август 2012
  Мислења:
  4
  Допаѓања:
  2


  Мислам дека не смее да се пропушти ваков настан, најголема журка со пена во светот, а веднаш до нас е, Белград. Картите исто така се доста ефтини... Едвај чекам!
   
 8. The_Mayor

  The_Mayor Фраер од пелени

  Зачленет на:
  18 март 2012
  Мислења:
  2,838
  Допаѓања:
  6,527
  Колку пари вкупно кошта ова? И на кој датум е журкава? Изгледа многу многу привлечно.
   
  На Dr.Gonzo му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Caci

  Caci Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  872
  Допаѓања:
  1,103
  Картите биле 10 евра, изгледа ќе има организирано и превоз се вкупно 50 евра... и мене ми изгледа доста добро... :) и како шлаг е тоа што почнувало од 8 навечер и трае до утрото до 8 часот :frantic
   
  На The_Mayor му/ѝ се допаѓа ова.
 10. The_Mayor

  The_Mayor Фраер од пелени

  Зачленет на:
  18 март 2012
  Мислења:
  2,838
  Допаѓања:
  6,527
  Ете место за масовна форумска собиранка:zelen.... иначе дали некој знае на кој датум е журкава? Сатот и парите не ми се многу битни.
   

Сподели: