1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Комбуха

Дискусија во форумот 'Здравје' започната од Mila Kunis, 26 јуни 2013.

 1. Sofija...

  Sofija... Истакнат Член

  Зачленет на:
  23 ноември 2012
  Мислења:
  256
  Допаѓања:
  358
  Имам пробано само голтка и има лош вкус, а знам дека тетка ми редовно го пиеше и се испоразболе начисто .. не би нафатила овие габи редовно да ги пијам (shake)
   
 2. i_wanna_fly

  i_wanna_fly Староседелец

  Зачленет на:
  25 јули 2012
  Мислења:
  649
  Допаѓања:
  848
  Досега имам конзумирано и кефир и комбуха, и сеуште ги конзумирам. Најискрено, забележав доста промени на добро во поглед на здравствената состојба. Ми се врати бојата на лицето и ми ги решија проблемите со бубрезите и црниот дроб.
   
  На Amski4 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Бриго

  Бриго Нов член

  Зачленет на:
  6 октомври 2013
  Мислења:
  4
  Допаѓања:
  0
  Kako zasladuvac mozes da koristis MADZUN - grozdov seker

  Jas ja dobiv na promocija od bilna apteka matija, za 400gr kupeni se dobiva sisence od 500gr za nekoi 300 den. Ne ja dopiv cela ama osetiv podobruvanje so masnotiite, prethodno mnogu me stiskase zeludnik.
   
 4. Podem

  Podem Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  360
  Допаѓања:
  356
  Ги превртев сите сајтови македонскиве,и истиот текстѕ на сите е копиран - комбухата е здрава и дрн дрн јариња. Ај кој од вас користел нека пее:
  -Кога земате габа комбуха, како се чува,каде и сл?
  -Како се користи комбухата (КАКО СЕ КОНЗУМИРА) се јаде,пие се мачка на леб?
  -И сл?
   
 5. diva orhideja

  diva orhideja Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  26 февруари 2014
  Мислења:
  2,220
  Допаѓања:
  1,747
  Тоа е нешто лигаво,кое се чува во стаклена голема тегла во руски или црн чај,покриено со газа,после една недела се цеди и пие.Има киселкаст вкус кој освежува но нешто посебно да ни влијае за подобрување на здравје немав приметено.
   
 6. Podem

  Podem Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  360
  Допаѓања:
  356
  Комбухата го подобрува имунитетот и работата на организмот,не може да постигниш магични моќи како Попај со едно конзумирање.Лигавото е ГАБА.
   
  На diva orhideja му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Mameha

  Mameha Староседелец

  Зачленет на:
  9 јуни 2013
  Мислења:
  364
  Допаѓања:
  814
  Каде да најдам ?
   
 8. Amski4

  Amski4 Нов член

  Зачленет на:
  10 ноември 2014
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Кој има комбуха за давање?

  Дали имаш вишок од културата да ми подариш?
   
  #18 Amski4, 10 ноември 2014
  Последна промена од модератор: 10 ноември 2014
 9. Stojne

  Stojne Староседелец

  Зачленет на:
  29 јануари 2015
  Мислења:
  389
  Допаѓања:
  134
  Dali kombukata se koristi za namaluvanje na telesnata tezina? Kolkav vremenski period treba da se pie? Dali so ovoj napitok se zgolemuva energijata?
   
 10. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,748
  Допаѓања:
  768
  Stojne toa e magla
   

Сподели: