Колку често кажувате „те сакам“?

Anacal

Полноправен Член
19 јануари 2013
45
29
18
Многу, многу ретко. И тоа кога го кажувам најчесто е на другар(к)и кои ме усреќиле, па во момент на среќа и возбуденост го велам тоа.

Некогаш и ми излетува, онака, без да го мислам го кажувам.
 

marichka

Нов член
11 февруари 2013
5
1
3
35
Велам "Те сакам" секој пат кога сакам нешто :) .

Тоа во кругот на забава, велам го секој пат кога сакам да го кажам и воопшто не се плашам
 

MoonFairy

Староседелец
28 септември 2012
1,335
1,964
1,133
Вербално кажувам многу ретко ама е искрено, а со дела секојдневно...
 

devil4e

Староседелец
15 октомври 2012
51
31
618
Тој збор многу ретко го користа......посебно кога е прашање за машки пол, не ми се случило до сега да се заљубам јако за да му кажам на некого..........а на другарки зависи од ситација кога ни се случуваат преубави моменти исполнети со среќа, радост и само тогаш ми излегуваат тие зборови од срце :D а и на моето милениче нон сотп му кажуам дека го сакам 100пати на ден хахахаха (hug)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: m.o.p.

Sesil

Староседелец
20 февруари 2012
300
230
1,043
Скоро па никад. Не сум по патетиките и лигавењата. На никој не му значи моето ,,те сакам,, ако нема никаков доказ за тоа. Попрво би го измалтретирала убаво и би ја употребила мојата смисла за хумор најдобро што можам,бар ке направам да му е убаво, отколку да му закачам на врат и да му се лигавам колку го сакам.
 

Lena

Poétesse
12 октомври 2012
4,155
7,687
1,183
земјата на чудата
Никогаш или ретко.
Во една врска од 10 години имам можеби 3
пати речено те сакам( и тоа баш во момент кога екстремно сум го чувствувала тоа).

Да бидам искрена многу ми е необично да кажам "те сакам",
а и необично ми е да ми каже некој "те сакам".
Незнам, можеби не сум навикната на тој поим.
А го кажувам само во вистински момент.
Ако се кажува пречесто мислам дека ја губи вредноста или можеби се лажам?
 

Mameha

Староседелец
9 јуни 2013
365
819
1,103
Вселената
Ах..... тој збор, многу ретко го кажувам или пак никогаш не го употребувам. Посебно не го употребувам кај машкиот пол. А кон другарки зависи од ситација, кога сме во некои наши незаборавни, луди моменти каде знаеме убаво да се избудалиме и онака од среќа сами ти излегуваат тие зборови без да забележиш дека си ги изговорил :D