Колку често барате помош?

Caci

Истакнат Член
15 февруари 2012
876
1,104
393
30
Струмица
Често барам помош, најмногу кога сум во некоја тесна ситуација за која ми треба некој совет за како да постапам... најчесто тоа се другарките или пак татко ми, но тоа не значи дека ќе го послушам нивниот совет, само им барам мислење... :eek а кога се работи за пари, е тогаш одева мајка ми :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: TIGERWOMAN31SK

TIGERWOMAN31SK

Истакнат Член
3 јули 2012
822
697
93
се консултирам само,помош не сум навикнала да барам,карактерно сум ако треба земја ке јадам ама помош не барам
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Caci

AnnAmaa

Полноправен Член
11 јули 2012
42
20
8
СК.
Во последно време МНОГУ,поточно од февруари.
Помош од министерствата....но залудно!
 

Wild.One

Истакнат Член
17 јуни 2012
197
147
343
Wonderland
Да поместам нешто барам помош, ама за друго останато не..
Се трудам колку можам сама да си помогнам, а од друг помош не ми треба. Подобро сама да се зезнам одколку друг :)
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
На форум најчесто секој еден е оној кој нее бара помош, се додека не му се прокопа во историјата и не му се најдат мислења во некоја тема каде ја бара истата.

Поентата ми е, човекот е осуден да живее во заедница. Секој оној кој кажува дека у живот не побарал помош, или претставува слика каква сака општеството да ја гледа (најсеприфатна себепрезентација) или е тотално асоцијален тип.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Mardy Bum and melpomena

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
На форум најчесто секој еден е оној кој нее бара помош, се додека не му се прокопа во историјата и не му се најдат мислења во некоја тема каде ја бара истата.

Поентата ми е, човекот е осуден да живее во заедница. Секој оној кој кажува дека у живот не побарал помош, или претставува слика каква сака општеството да ја гледа (најсеприфатна себепрезентација) или е тотално асоцијален тип.
Јас мислам дека претежно е она првото,и тоа не само за ова прашање.
Помош претежно барам од моите,кога нешто не ми е во ред колата од брат ми,кога не ми се оди до продавница а сум слободна барам помош од другарка ми кога ке доага на кај мене да ми купи што ми треба :D
Помош барам и од кредитната картичка понекогаш,сум донекаде и асоцијален тип,поготово последнава година,а уште по поготово одкако почнаа жештиниве :giggle
 

Hkakashi

Староседелец
13 јуни 2012
1,543
1,697
1,133
26
Куманово
На форум најчесто секој еден е оној кој нее бара помош, се додека не му се прокопа во историјата и не му се најдат мислења во некоја тема каде ја бара истата.

Поентата ми е, човекот е осуден да живее во заедница. Секој оној кој кажува дека у живот не побарал помош, или претставува слика каква сака општеството да ја гледа (најсеприфатна себепрезентација) или е тотално асоцијален тип.

ако за тражење помош га сметаш куде е овај тема или онај, ондак ја од скоро никад, помош тражу понекопут.