1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Кои се најдобри години?

Дискусија во форумот 'Општи муабети' започната од pozdrav eden topol, 1 февруари 2018.

 1. pozdrav eden topol

  pozdrav eden topol Истакнат Член

  Зачленет на:
  10 ноември 2017
  Мислења:
  606
  Допаѓања:
  345

  Не мора секоја година од животот да биде убава...има многу луѓе кои боледуваат со години или имаат неколку години за ред што им се тешки...значи нема правило од што се ќе ти биде исполнет животот.

  Прашањето се однесува на биолошкиот дел..која возраст е најдобра во животот?
   
  На altruist му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Dorina

  Dorina Активен Член

  Зачленет на:
  20 октомври 2017
  Мислења:
  93
  Допаѓања:
  71
   
  На Makedonec му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,466
  Допаѓања:
  1,185
  Се е до тоа како ги проживуваш годините и како гледаш кон нив. Еден ги мрази тие години, се осеќа старо, збрчкано, болно и вика дека му дошол крајот и му поминало неговото, друг и покрај одредени болести сепак вика дека тоа му се најубавите години затоа што отишол во пензија да одмори, затоа што се остварил како дедо или баба, ужива со внуците и целото семејство околу него, ужива во се она што создал и постигнал. Можеби се е до перцепцијата во животот. Ме интересира што би кажала на темава @Radoznala1 :)))
   
  На Dorina му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Swatkata

  Swatkata Староседелец

  Зачленет на:
  26 јуни 2014
  Мислења:
  47
  Допаѓања:
  15
  Секој период си носи свој убавини и убави мигови.
  Но,сепак кога би морала мислам дека оние средношколски денови,години.
  Тоа созревање од едно нешто во друго,тие дружби,емоции,
  Тоа се памти бре цел живот.
   
  На pozdrav eden topol и Makedonec им се допаѓа ова.
 5. смути

  смути Нов член

  Зачленет на:
  2 јануари 2018
  Мислења:
  12
  Допаѓања:
  5
  Најубави години се оние кога имаш со кого да ги делиш. ;):*(inlove)(inlove)(inlove)
   
  На MoonFairy и pozdrav eden topol им се допаѓа ова.
 6. Prashina

  Prashina Староседелец

  Зачленет на:
  28 јуни 2013
  Мислења:
  1,324
  Допаѓања:
  3,008
  Sekogas ste vo najdobri godini samo ako znaete da ziveete.
  Kueljo
   
  На MoonFairy, Makedonec, corki и уште 1 член му се допаѓа ова.
 7. pozdrav eden topol

  pozdrav eden topol Истакнат Член

  Зачленет на:
  10 ноември 2017
  Мислења:
  606
  Допаѓања:
  345
  Неможам точно да сфатам што мислел Куељо, но сигурно знам дека човекот на оваа планета земја е донесен како како некоја казнена експедиција, никогаш ниту знаел ниту умее да живее.
  Па бадијала не ја измислиле узречицата"од колевка па до гроба, најљепше је џачко доба"
  ...на српски боље звучи.
   
 8. incule

  incule Староседелец

  Зачленет на:
  5 јануари 2015
  Мислења:
  731
  Допаѓања:
  121
  Се знае тинајџерските години,лудите години
   
 9. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,729
  Допаѓања:
  759
  Индивидуално е тоа,јас сепак би кажал негде од 25 до 35 и зависи за што се најдобри,само како кажува професорката по Биологија тие ми се некоја средина..
   
 10. pozdrav eden topol

  pozdrav eden topol Истакнат Член

  Зачленет на:
  10 ноември 2017
  Мислења:
  606
  Допаѓања:
  345
  Гарантирано..45 години се најубавите години;)
   

Сподели: