1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Кои се најдобри години?

Дискусија во форумот 'Општи муабети' започната од pozdrav eden topol, 1 февруари 2018.

 1. pozdrav eden topol

  pozdrav eden topol Истакнат Член

  Зачленет на:
  10 ноември 2017
  Мислења:
  606
  Допаѓања:
  345
  Што мислите, кои години од животот се дефинитивно најдобри?:^)

  Кога би ви дале некоја таблета која го спречува биолошкиот циклус, во кој момент, на колку години старост би ја испиле:^)

  Најдобри години, по мое мислење, нели, се 45;) е тогаш би ја испила таблетата....тогаш си дефинитивно најумен, нај искусен, нај привлечен, најшармантен..нај......;)
   
  На violetmoon, corki и Makedonec им се допаѓа ова.
 2. Stojne

  Stojne Староседелец

  Зачленет на:
  29 јануари 2015
  Мислења:
  380
  Допаѓања:
  128
  Најубави се студентските години.После факултет,почнуваат тешкотиите и оној стварен живот,во смисла работа,па кој се мажи/жени,па деца,па кредити за стан/куќи и натамо.А со тек на време поголеми проблеми.Викаат на никому не му се смеј за ништо,зашто ако му се случи истото на тој што се потсмева,тогаш истиот тој се лути кога му се смее некој друг.
   
  На pozdrav eden topol му/ѝ се допаѓа ова.
 3. pozdrav eden topol

  pozdrav eden topol Истакнат Член

  Зачленет на:
  10 ноември 2017
  Мислења:
  606
  Допаѓања:
  345

  Дали тоа значи дека сакаш да бидеш вечити студент, да не осетиш како е на 35 и повеќе години??
   
  На corki му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,466
  Допаѓања:
  1,185
  Сите години имаат своја убавина. Од тоа кои како ги проживуваш така одлучуваш кои години ти се најубави.
   
  На Amanadiel, Dorina, Iris* и уште 3 други им се допаѓа ова.
 5. Prashina

  Prashina Староседелец

  Зачленет на:
  28 јуни 2013
  Мислења:
  1,324
  Допаѓања:
  3,008
  Tie godini koi GI zivees so polni pluka I uzivash vo NIV.
   
  На Iris*, violetmoon, corki и уште 3 други им се допаѓа ова.
 6. pozdrav eden topol

  pozdrav eden topol Истакнат Член

  Зачленет на:
  10 ноември 2017
  Мислења:
  606
  Допаѓања:
  345
  Абе сега, со оглед на загадениов воздух, не можеме да живееме со полни плуќа, тоа е убиствено....но што мислиш, кои се тие твои години, на колку би сакала да се сопреш, да не одеш понатака..кога би можело нели нешто такво(think)
   
 7. İncognito

  İncognito Староседелец

  Зачленет на:
  31 август 2013
  Мислења:
  2,481
  Допаѓања:
  3,757
  45 години се лоша понуда, не најдобри години.
   
  На pozdrav eden topol му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,466
  Допаѓања:
  1,185
  Ме анализираше во чет муабети. Не постојат години кои се најубави и тогаш сакаш да ги сопреш, туку сакаш да ги сопреш во однос на моментот како живееш. Ако си среќна сите години ќе ти бидат најубави.
   
  На pozdrav eden topol му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Prashina

  Prashina Староседелец

  Зачленет на:
  28 јуни 2013
  Мислења:
  1,324
  Допаѓања:
  3,008
  Da go sopresh vremeto nevozmozna misija.No kako sto velat da ti GI imam godinite so ovoj um ubavo e.
   
  На corki и pozdrav eden topol им се допаѓа ова.
 10. Prashina

  Prashina Староседелец

  Зачленет на:
  28 јуни 2013
  Мислења:
  1,324
  Допаѓања:
  3,008
  Mozes da pishuvas samo koga Ke GI dozivees. Pretpostavkite se samo teorija. Loshite ponudi mozes da GI odbies, a najdobrite godini da GI zivees.
   
  На Dorina, corki и pozdrav eden topol им се допаѓа ова.

Сподели: