Кои се најдобри години?

pozdrav eden topol

Истакнат Член
10 ноември 2017
606
345
63
Што мислите, кои години од животот се дефинитивно најдобри?:^)

Кога би ви дале некоја таблета која го спречува биолошкиот циклус, во кој момент, на колку години старост би ја испиле:^)

Најдобри години, по мое мислење, нели, се 45;) е тогаш би ја испила таблетата....тогаш си дефинитивно најумен, нај искусен, нај привлечен, најшармантен..нај......;)
 

Stojne

Староседелец
29 јануари 2015
394
136
1,053
Најубави се студентските години.После факултет,почнуваат тешкотиите и оној стварен живот,во смисла работа,па кој се мажи/жени,па деца,па кредити за стан/куќи и натамо.А со тек на време поголеми проблеми.Викаат на никому не му се смеј за ништо,зашто ако му се случи истото на тој што се потсмева,тогаш истиот тој се лути кога му се смее некој друг.
 
  • Like
Реакции: pozdrav eden topol

pozdrav eden topol

Истакнат Член
10 ноември 2017
606
345
63
Најубави се студентските години.После факултет,почнуваат тешкотиите и оној стварен живот,во смисла работа,па кој се мажи/жени,па деца,па кредити за стан/куќи и натамо.А со тек на време поголеми проблеми.Викаат на никому не му се смеј за ништо,зашто ако му се случи истото на тој што се потсмева,тогаш истиот тој се лути кога му се смее некој друг.

Дали тоа значи дека сакаш да бидеш вечити студент, да не осетиш како е на 35 и повеќе години??
 
  • Like
Реакции: corki

pozdrav eden topol

Истакнат Член
10 ноември 2017
606
345
63
Tie godini koi GI zivees so polni pluka I uzivash vo NIV.
Абе сега, со оглед на загадениов воздух, не можеме да живееме со полни плуќа, тоа е убиствено....но што мислиш, кои се тие твои години, на колку би сакала да се сопреш, да не одеш понатака..кога би можело нели нешто такво(think)
 

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,466
1,185
1,133
Абе сега, со оглед на загадениов воздух, не можеме да живееме со полни плуќа, тоа е убиствено....но што мислиш, кои се тие твои години, на колку би сакала да се сопреш, да не одеш понатака..кога би можело нели нешто такво(think)
Ме анализираше во чет муабети. Не постојат години кои се најубави и тогаш сакаш да ги сопреш, туку сакаш да ги сопреш во однос на моментот како живееш. Ако си среќна сите години ќе ти бидат најубави.
 
  • Like
Реакции: pozdrav eden topol

Prashina

Староседелец
28 јуни 2013
1,330
3,019
1,133
Абе сега, со оглед на загадениов воздух, не можеме да живееме со полни плуќа, тоа е убиствено....но што мислиш, кои се тие твои години, на колку би сакала да се сопреш, да не одеш понатака..кога би можело нели нешто такво(think)
Da go sopresh vremeto nevozmozna misija.No kako sto velat da ti GI imam godinite so ovoj um ubavo e.