1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Кои карактеристики ви се важни кај мобилниот телефон?

Дискусија во форумот 'Мобилни' започната од Sober_Soul +_+, 18 јануари 2013.

 1. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Меморијата. Не знам зошто едноставно не си купам ајпод. (facepalm) И камерата, ме мрзи да влечам апарат насекаде.
   
 2. Slims

  Slims Активен Член

  Зачленет на:
  19 април 2012
  Мислења:
  192
  Допаѓања:
  177
  Пред се' друго го ставам животниот век. Прво се распрашам наоколу колку му трае батерија, дали се лесно расипува, како трпи удари итн. Пошто порано тешко некој апарат ми издржуваше повеќе од година.
  Од внатрешните карактеристики, само меморија и звучник ми се важни, и кога си одредам цена гледам да го изберам најквалитетното за тие пари.
   
  На Sober_Soul +_+ и Succubus им се допаѓа ова.
 3. Succubus

  Succubus Истакнат Член

  Зачленет на:
  28 февруари 2012
  Мислења:
  562
  Допаѓања:
  835
  Дали е здрав телефонот и дали можам да го користам без да се изнервирам од него :D
  А инаку, не го користам за ништо друго освен јавување и пораки, чат - пат и игри, али поретко - затоа си имам компјутерче, а за музика си ја користам мп3ката и ја носам било дека, така да тоа ми е најважно :)
   
 4. Thrashbt

  Thrashbt Староседелец

  Зачленет на:
  6 октомври 2012
  Мислења:
  233
  Допаѓања:
  86
  Најбитна работа за мене е телефонот да има солидна меморија и да вади солиден звук, бидејќи сум на некој начин music freak. Андројди, Симбиани, камери, не ме интересира.
   
 5. TheSaint

  TheSaint Нов член

  Зачленет на:
  9 ноември 2016
  Мислења:
  21
  Допаѓања:
  13
  Подеднакво важни карактеристики ми се квалитетот на камерата и капацитетот на батеријата.
   

Сподели: