Кои карактеристики ви се важни кај мобилниот телефон?

Slims

Активен Член
19 април 2012
192
177
43
Пред се' друго го ставам животниот век. Прво се распрашам наоколу колку му трае батерија, дали се лесно расипува, како трпи удари итн. Пошто порано тешко некој апарат ми издржуваше повеќе од година.
Од внатрешните карактеристики, само меморија и звучник ми се важни, и кога си одредам цена гледам да го изберам најквалитетното за тие пари.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Sober_Soul +_+ and Succubus

Succubus

Истакнат Член
28 февруари 2012
562
835
393
under your skin.
Дали е здрав телефонот и дали можам да го користам без да се изнервирам од него :D
А инаку, не го користам за ништо друго освен јавување и пораки, чат - пат и игри, али поретко - затоа си имам компјутерче, а за музика си ја користам мп3ката и ја носам било дека, така да тоа ми е најважно :)
 

Thrashbt

Староседелец
6 октомври 2012
233
86
1,038
30
Битола
Најбитна работа за мене е телефонот да има солидна меморија и да вади солиден звук, бидејќи сум на некој начин music freak. Андројди, Симбиани, камери, не ме интересира.
 

TheSaint

Нов член
9 ноември 2016
21
13
3
Подеднакво важни карактеристики ми се квалитетот на камерата и капацитетот на батеријата.