Кои карактеристики ви се важни кај мобилниот телефон?

Sober_Soul +_+

Полноправен Член
17 јануари 2013
37
22
8
30
Според кои карактеристики го одбирате вашиот иден мобилен:форма,софтвер,апликации,камерата,меморија...или пак само за зборување без оглед каков облик има или внатрешни карактеристики само батеријата да држи?:):^)
 

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,119
1,683
Камерата на мобилен ми беше важна се додека не зедов фотоапарат :)
Облик, понекогаш. Претежно внатрешни карактеристики :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Sober_Soul +_+

$3Я3|\||)&p&†Y

Староседелец
12 мај 2012
3,690
3,871
1,183
Дизајн, марка, спецификации. Не ми е толку важна цената искрено, се додека вреди за тие пари.
 

~ Скарлетка ~

Активен Член
25 октомври 2012
348
204
43
35
Скопје
камерата ми е битна пошто сликам све и свашта, дизајн не толку ама да не биде некоја коцка, меморија дефинитивно и апликации (го напишав последно ама најмногу тоа ми треба)
 

МериСелест

Староседелец
24 април 2012
2,009
3,215
1,143
Aбе...шо знам сеедно шо вика Бобо нека ми користи за јавување...Сакав новиот да има барем wi-fi... :)
 

Largo

Полноправен Член
15 јануари 2013
90
97
18
Оперативен систем андроид, камерата воопшто не ми е важна, дизајнот(боја,да не е некоја цигла), меморијата не толку многу со оглед на тоа дека во денешно време сите имаат порт за мемориска картичка, квалитет на звукот исто така треба да е добар
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Јавување и смс. И марка. Друго осин Нокиа, Сони ериксон или Самсунг не признавам.
Камера може колку за имање некоја од 2 MP.