Кое животно го сакате за домашно милениче?

Badgirl

Староседелец
4 јануари 2013
1,477
3,258
1,133
26
Najubaviot grad ------> SKOPJE :D
Мачки
 

Дејви

Член со 30 казнени поени
10 март 2016
304
185
43
Кои животни би сакале да чувате и какво име би им дале?
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
2,336
7,016
1,153
Big Sur
Да можам, би била ко Ејс Вентура, со секакви можни животни околу мене. Но, бидејќи малку сме фрикови по дома да ни е чисто, не би било изводливо... башка што јас сум единствениот љубител на животни во семејството.
Ужас. Мене не ми е јасно како тие не сакаат животни, ним не им е јасно како јас се лигавам и по најшугавите мачки и кучиња по улица.

Засега би ми било доволно и едно малтезерче или пекинезер да чувам, ама ќе почека за подобри времиња.