Кога приватноста станува јавен интерес

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
Затоа што целта ѝ била себепромоција, а не морално мотивирана.
Ова!
Човек на човек е волк, ама жена на жена па... тука е уште пострашно.
Имајќи предвид и што „колумнист“ е типката и кои ѝ се другарчиња, нема жива сила што може да ме убеди дека толку ѝ паднало жал да ја предупреди „кутрата женичка“ (нејзини зборови), колку што сака да се воздигне дека препаметно ги открива веднаш намерите, дека сакаше да се пофали оти многу парови разделила така, дека е на пиедестал оти не сакала да се мажи...
Буквално постот беше повеќе за неа отколку за било кој друг. Сега типот ќе го знаеме ко лигуш, за месец највеќе нема ни да можеме да го познаеме ако го сретнеме некаде, жена му па ич, само бледо ќе ја памтиме „моќната порака“ на Фросе и ефектот кој го постигна - две недели трач.
Премногу ваѓање веш за ништо.
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
За мотивите може само да се нагаѓа, но тие и не се важни, важно е аутирањето на дебилот. Сепак прафиот маш е виновник со неговиот обид за заведување, да го немало тоа немало да има нит објавување на муабет.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Electra

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
Имаме еве па ликови што толку се очајни сами да се стават во спотлајт, не бираат средства.
Не знам колку ја пратите „драмата“ со оној Ордановски плачкото, бившиот директор на АЕК, што се лигави дека жена му го оставала оти го неќела дека не бил веќе директор. Ко да таков неписмен сурат некоја би сакала ради прекрасниот карактер. :rofl
Па тука се вмеша и жената на Дијазепами дека била, па да докажува дека не била пластична, па дојде и негова мамичка да кажува како он треба да е горд на себе оти потекнува од семејство на интелектуалци.
Фали ме усто. Ако го најдам коментарот, ќе го прикачам, да видите мама што е една писмена, а наводно книжевник и со не знам што титула во областа на македонскиот јазик. Зини земјо...
Убаво беше пишала една коментар: Keeping Up With The Ordashians ни се дешава. :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Имаме еве па ликови што толку се очајни сами да се стават во спотлајт, не бираат средства.
Не знам колку ја пратите „драмата“ со оној Ордановски плачкото, бившиот директор на АЕК, што се лигави дека жена му го оставала оти го неќела дека не бил веќе директор. Ко да таков неписмен сурат некоја би сакала ради прекрасниот карактер. :rofl
Па тука се вмеша и жената на Дијазепами дека била, па да докажува дека не била пластична, па дојде и негова мамичка да кажува како он треба да е горд на себе оти потекнува од семејство на интелектуалци.
Фали ме усто. Ако го најдам коментарот, ќе го прикачам, да видите мама што е една писмена, а наводно книжевник и со не знам што титула во областа на македонскиот јазик. Зини земјо...
Убаво беше пишала една коментар: Keeping Up With The Ordashians ни се дешава. :D
А на што возраст се наведениве особи? Maturity not detected here :pusi
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Electra