1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Кога последен пат...

Дискусија во форумот 'Форумски игри' започната од Blueberry, 9 март 2012.

 1. TheQueen

  TheQueen Истакнат Член

  Зачленет на:
  2 ноември 2013
  Мислења:
  495
  Допаѓања:
  376
  Пред неколку дена.
  Кога последен пат уби мува?
   
 2. IronMan

  IronMan Нов член

  Зачленет на:
  7 ноември 2013
  Мислења:
  20
  Допаѓања:
  10
  минатата недела.
  кога последно си посетил/а 18+ веб сајт? (литературно кажано, да нема вулгарности) :D :D
   
 3. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,446
  Допаѓања:
  3,794
  пред 1 сат :D
  Кога последен пат си јадел/а хамбургер ?
   
  На IronMan му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Давор

  Давор Староседелец

  Зачленет на:
  10 ноември 2012
  Мислења:
  1,300
  Допаѓања:
  2,081
  вчера
  кога последен пат беше во теретана?
   
 5. Lena

  Lena Poétesse

  Зачленет на:
  12 октомври 2012
  Мислења:
  4,154
  Допаѓања:
  7,681
  Пред недела дена.
  Кога последен пат се насмевна на непознат човек/жена?
   
 6. Keepitreal

  Keepitreal Полноправен Член

  Зачленет на:
  3 мај 2013
  Мислења:
  78
  Допаѓања:
  38
  Денеска. Во разминување, незнам зошто но си разменавме насмевки. Пријатно и позитивно чувство !
  Кога последен пат сте му помогнале на постар/а личност ?
   
  На Lena му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Хоуп*

  Хоуп* Proton
  Член на администрација

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  2,414
  Допаѓања:
  4,232
  Денес, бев цело сабајле да и завршам обврски на баба ми.
  Кога последен пат сте нашле заборавени пари во џеб? :giggle
   
 8. escape

  escape Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,207
  Допаѓања:
  2,292
  немам појма кузнај од кога, се до денар си трошам јас :)

  Кога последен пат сте помогнале на некоја непозната постара личност?
   
 9. cakar_ulav

  cakar_ulav Староседелец

  Зачленет на:
  20 февруари 2012
  Мислења:
  1,566
  Допаѓања:
  1,926
  пред 2 дена :)
  кога последен пат јадеше пица ??
   
 10. $3Я3|\||)&p&†Y

  $3Я3|\||)&p&†Y Староседелец

  Зачленет на:
  12 мај 2012
  Мислења:
  3,683
  Допаѓања:
  3,863
  Пред 6 дена .. фала шо потсети да си направам утре : )
  Кога последен пат се чувствуваше осамено ?
   

Сподели: