1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Кога последен пат...

Дискусија во форумот 'Форумски игри' започната од Blueberry, 9 март 2012.

 1. Давор

  Давор Староседелец

  Зачленет на:
  10 ноември 2012
  Мислења:
  1,300
  Допаѓања:
  2,081
  не сум скршил далечинско никогаш,ама преѓеска во нервоза го фрлив во ѕидот :D
  кога последен пат ве изнервирале пријателите?
   
  На Outrider му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266

  Денес. :(
  Кога последен пат сте изгребале кола на рандом лик кој ве нервира - со клуч?
   
 3. mirror

  mirror Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 мај 2013
  Мислења:
  12
  Допаѓања:
  8

  Никогаш. Не би направила такво нешто :)
  Кога последен пат го гледаше зајдисонцето?
   
 4. escape

  escape Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,207
  Допаѓања:
  2,292
  и такво нешто имало, не се памтат такви податоци :D

  Кога последен пат рече за последен пат...?
   
 5. Аркантос

  Аркантос Romanticist

  Зачленет на:
  23 август 2012
  Мислења:
  2,353
  Допаѓања:
  3,846
  Пред 10 минути.
  Кога последен пат се испијани?
   
 6. Photographer

  Photographer Amoureux

  Зачленет на:
  23 февруари 2012
  Мислења:
  480
  Допаѓања:
  1,393
  пред 2 дена.
  Кога последен пат отстапи место во автобус?
   
 7. escape

  escape Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,207
  Допаѓања:
  2,292
  не ни седнувам пошто знам дека ќе ме станат
  Кога последен пат слушаше радио?
   
 8. The Tramp

  The Tramp Филмохолик

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,367
  Допаѓања:
  4,942
  пред два-три дена.
  Кога последен пат гледаше свадбено видео? :zelen
   
 9. Harmonija

  Harmonija Истакнат Член

  Зачленет на:
  12 јули 2013
  Мислења:
  600
  Допаѓања:
  405
  Пред година дена ја гледав свадбата на моите (кога сум бил во план јас) :D

  Кога последен пат го чистеше тоалетот со Солна Киселина? :mstickle
   
 10. Keepitreal

  Keepitreal Полноправен Член

  Зачленет на:
  3 мај 2013
  Мислења:
  78
  Допаѓања:
  38
  Со солна киселина никогаш, но со доместос пред 2 дена.

  Кога последен пат си слушнал реченица од случаен минувач кој збора не телефон и те замислила ?
   

Сподели: