Кинески или оригинални телефони?

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,119
1,683
мојот е индиски.......финска Nokia, Made in India :D
Am I Dharamraj Mahiyavanshi?
normal_Ronit_as_Dharamraj_Mahiyavanshi_7.jpg


еден колега имаше некое i-Phone-че од НРК, многу зафркнато беше....кочење...
 

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
наравно кинески бе братче лолллллллл
pff.. праиш тему сличну као ферари или застава ? : )
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: emzzy

emzzy

Староседелец
25 февруари 2012
1,376
1,875
1,123
Имав еден кинески ајфон, го чував еднаш в џеб и кога седнав се скрши хахаа. Тачот му беше КАТАСТРОФА исто како и камерата.. Само за пораки пишување беше океј.
Сепак оригинал си е оригинал. Освен ајфон кинески не сум видела други кинески. Обично секогаш од т-мобајл земам телефони-таму оригинали се така да, преферирам оригинали :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: drugarki

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,348
113
Софија
Имав еден кинески ајфон, го чував еднаш в џеб и кога седнав се скрши хахаа. Тачот му беше КАТАСТРОФА исто како и камерата.. Само за пораки пишување беше океј.
Сепак оригинал си е оригинал. Освен ајфон кинески не сум видела други кинески. Обично секогаш од т-мобајл земам телефони-таму оригинали се така да, преферирам оригинали :)

Па ти и оригиналниот Ајфон да го наседнеш или да го чукнеш малку ќе се скрши, а каму ли кинескиот. Нежни се тие телефони.
Иначе да ти покажам Нокиа Н95 и Н96 нема да ги препознаеш дека се кинески.
 

emzzy

Староседелец
25 февруари 2012
1,376
1,875
1,123
Па ти и оригиналниот Ајфон да го наседнеш или да го чукнеш малку ќе се скрши, а каму ли кинескиот. Нежни се тие телефони.
Иначе да ти покажам Нокиа Н95 и Н96 нема да ги препознаеш дека се кинески.
Не, на оригиналот ништо не му е. Овој прв пат во џеб го седнав и се скрши.
Епа сега зависи...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Marick14

Gemini

Староседелец
24 мај 2012
2,478
5,077
1,153
Wind Of Change
Не сум користела кинески мобилен само оригинал купувам ..сепак оригинал си е оригинал :)
 

The_countess

Истакнат Член
10 јуни 2012
441
545
193
29
Подобро почекај, собери си пари за оригиналот и купи си го. Кинескиот ќе ти цркне за рекордно време, и што правиш после..
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Snow

alekcacko

Полноправен Член
4 март 2012
45
4
8
33
Bitol, Bitola, Macedonia
Па ти и оригиналниот Ајфон да го наседнеш или да го чукнеш малку ќе се скрши, а каму ли кинескиот. Нежни се тие телефони.
Иначе да ти покажам Нокиа Н95 и Н96 нема да ги препознаеш дека се кинески.
ne si vo pravo, ubavo se poznava koj e kineski koj orginal, kineskite nemaat os a ovie moi dva ubavi telefoni imaat os.