Канцелариски прибор | Црнобело Форум

Канцелариски прибор

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,653
1,683
Normandy
Solstice те интересираат стриктно комплети или овака општо. Денес бев таму и зедов два молива од по 15 денари парче и еден технички (тенкоминец) 80 денари. Имаше моливи и од по 10 ама со срциња, ѕвездички тиреков мирече. А тенкоминците им беа од 40тина денари (прозирни во боја) до 120 130 денари.
 

Solstice

Nujabes
28 август 2012
1,406
1,533
1,133
30
Solstice те интересираат стриктно комплети или овака општо. Денес бев таму и зедов два молива од по 15 денари парче и еден технички (тенкоминец) 80 денари. Имаше моливи и од по 10 ама со срциња, ѕвездички тиреков мирече. А тенкоминците им беа од 40тина денари (прозирни во боја) до 120 130 денари.
Ма и не мора да се комплети,можам ја и едно по едно да ги купам,само ми треба повеќе нијанси :)
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,653
1,683
Normandy
Дали има вакви „алатки (blending stump/tortillon) за мрљање, некаде низ книжарниците и по која цена?
DarkPassenger?
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,017
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Дали има вакви „алатки (blending stump/tortillon) за мрљање, некаде низ книжарниците и по која цена?

Со месеци и месеци немам влезено во книжара, јас тоа погоре што го прикачив во еден коментар, го земав во книжарата во Зебра, моментално не ми текнува која по име беше. Имаше доста избор, можеш да провериш. Тоа конкретно јас што го споделив врши добра работа за мрљање и ако се сеќавам, беше цели 15 денари.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Saladin

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,653
1,683
Normandy
DarkPassenger Најдов во една книжара карпи Апче. Тро поскапо ме чинеше ради бренд, ама не ми се праеше истражување на пазарот.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: DarkPassenger