1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Канцелариски прибор

Дискусија во форумот 'Дизајни' започната од MissChievous, 23 октомври 2012.

 1. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Има во речиси секоја книжара, а знам 100% за во Office Plus.
   
 2. Solstice

  Solstice Nujabes

  Зачленет на:
  28 август 2012
  Мислења:
  1,413
  Допаѓања:
  1,536
  А отприлика која цена се комплетите да не знаеш?
   
 3. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,995
  Допаѓања:
  9,625
  Solstice те интересираат стриктно комплети или овака општо. Денес бев таму и зедов два молива од по 15 денари парче и еден технички (тенкоминец) 80 денари. Имаше моливи и од по 10 ама со срциња, ѕвездички тиреков мирече. А тенкоминците им беа од 40тина денари (прозирни во боја) до 120 130 денари.
   
 4. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Мислам дека нема комплети.
   
 5. Solstice

  Solstice Nujabes

  Зачленет на:
  28 август 2012
  Мислења:
  1,413
  Допаѓања:
  1,536
  Ма и не мора да се комплети,можам ја и едно по едно да ги купам,само ми треба повеќе нијанси :)
   
 6. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,995
  Допаѓања:
  9,625
  Дали има вакви „алатки (blending stump/tortillon) за мрљање, некаде низ книжарниците и по која цена?
  DarkPassenger?
  [​IMG]
   
 7. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Со месеци и месеци немам влезено во книжара, јас тоа погоре што го прикачив во еден коментар, го земав во книжарата во Зебра, моментално не ми текнува која по име беше. Имаше доста избор, можеш да провериш. Тоа конкретно јас што го споделив врши добра работа за мрљање и ако се сеќавам, беше цели 15 денари.
   
  На Saladin му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,995
  Допаѓања:
  9,625
  DarkPassenger Најдов во една книжара карпи Апче. Тро поскапо ме чинеше ради бренд, ама не ми се праеше истражување на пазарот.
   
  На DarkPassenger му/ѝ се допаѓа ова.
 9. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Од секогаш сум ги сакала пенкалцата Stabilo.

  [​IMG]

  Иначе, да не има вакви од Faber-Castell некаде?

  FC Pitt Artist Pens 1.jpg FC Pitt Artist Pens 2.jpg
   
 10. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Леле какви ги прават, значи колку сакам да се изнакупувам од Present&Correct! Колку се едноставни, шарени, модерни и ретро.

  PC Teak Desk Tray.jpg Delfonics Wood Pens.jpg PC 70s Desk Tray.jpg PC Colour Block Pen.jpg PC Elastic Band Jotter.jpg PC Eraser Pick & Mix.jpg PC Patterned Pens.jpg PC Two Tone Book.jpg PC L.C.D Rubber Stamp.jpg PC Wooden Pen Tray.jpg
   
  На Electra и JaMi им се допаѓа ова.

Сподели: