1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Канцелариски прибор

Дискусија во форумот 'Дизајни' започната од MissChievous, 23 октомври 2012.

 1. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Delfonics - прават ептен добар канцелариски прибор, но тенкоминците им се врв!

  DELFONICS 1.jpg DELFONICS 4.jpg DELFONICS 2.jpg DELFONICS 3.jpg DELFONICS 5.jpg
   
  На Artist, malo и Redhead им се допаѓа ова.
 2. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,492
  Допаѓања:
  14,405
  Црно мастило-пенкало,си гокористам од време на време,преубаво пишува.
  [​IMG]
  а овие ми се од Џамбо,ефтини и одлични.
  [​IMG]
   
 3. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Од кај го имаш земено?
   
 4. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,492
  Допаѓања:
  14,405
  Во франција ми го поклонија пред две год.Јас уште си го штедам :)
   
  На MissChievous му/ѝ се допаѓа ова.
 5. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Пенкало, тенкоминец, лењир и ножици на Craft Design Technology:

  craft-design-technology-stationery-1.jpg craft-design-technology-stationery-2.jpg craft-design-technology-stationery-3.jpg craft-design-technology-stationery-4.jpg craft-design-technology-stationery-5.jpg craft-design-technology-stationery-6.jpg craft-design-technology-stationery-7.jpg

  Дизајнот на ножиците... [​IMG]
   
  На malo му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Ditto+Maker

  Ditto+Maker Истакнат Член

  Зачленет на:
  8 декември 2014
  Мислења:
  351
  Допаѓања:
  254
  Јас најчесто ги користам BiС. Ги користев Cristal Fine, aма ги нема во продажба, па купувам едни од 22 ден. Инаку Cristal Fine беа 15 ден. Еве и слика од кристал фајн: image.jpg
  Од другото не можам да најдам , ама не можам и да го сликам во моментов, ај понатаму.
   
  На malo и Redhead им се допаѓа ова.
 7. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Немав баш некој буџет, али it will do за сега.

  4.jpg
   
  На Redhead и JaMi им се допаѓа ова.

Сподели: