Калиопи

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Би бил тежок хипокрит ако би рекол дека сум нејзни обожавател. Си има свој стил кој мене не ми оди на уво, но почитувам за не отскокнувањето на страна. Ми станува на време антипатична кога закрескува во даден дел од билокоја песна. И да... Дигната е, впрочем како и повеќето од нашата естрада. Но со право. Има многу матерјал оставено зад себе - пак за почит.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Hip.Hop_MKD

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,849
1,153
Во последно време сите некако отвараме теми од областа на музиката, ама гледам многу ми е „штуро“ катчево па ај малку да го збогатам.

Имаме една пејачка, моја сограѓанка, препотентна и арогантна. Жена што искрено не сакам по пат да ја сретнам иако ми е сограѓанка. Ама сето тоа не е важно, бидејќи кога пее - жената растура.
На приватен план гледано - нема успешен живот, ама песната е нејзин успех.
Калиопи е дел од онаа група на изведувачи што сакам да ги слушам а да не ги гледам - за жал :)




Еве нешто од неа:
1.
2.
 

foREVer

Староседелец
20 март 2012
2,227
3,505
743
Не ја сакам, баш заради тоа што спомна Аркантос, дека е препотентна и арогантна. Ама има неколку нејзини песни кои навистина ми се допаѓаат.

Оваа на пример ми е една од најубавите македонски песни.



Исто и овие ми се многу убави.


 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Badgirl and kizzo

Solstice

Nujabes
28 август 2012
1,406
1,537
1,133
31
Не ми е јасно стварно кај ја видовте препотентноста и арогантноста кај Калиопи,али затоа потоа.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: kizzo

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,849
1,153
Не ми е јасно стварно кај ја видовте препотентноста и арогантноста кај Калиопи,али затоа потоа.
Мене ме иритира начинот на кој што зборува. Пример на Идол... ау, кога таа даваше мислење мењав канал.
Ама кога пее заборавам на тоа.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: melpomena

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
Обои ме беше праф хит, мислу дека ву е најубава песна
Убаф глас, ама кд збори мислу дека плаче : )
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: kizzo

Solstice

Nujabes
28 август 2012
1,406
1,537
1,133
31
Мене ме иритира начинот на кој што зборува. Пример на Идол... ау, кога таа даваше мислење мењав канал.
Ама кога пее заборавам на тоа.
Реално,Калиопи е една од музички најпоткованите личности кај нас,како текстописец и како вокал. Во Идол само таа можеше да критикува на музичка основа било кого од натпреварувачите. Игор и Тони беа таму за шоу,иако беа многу праведни,настрана од Игоровата блуз кариера. Таа знаеше и најмногу да испофали ако некој заслужеше,а и единствен што се залагаше за да ги среди како артисти од целата таа екипа беше Калиопи :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: kizzo and Anakin

Anakin

Истакнат Член
23 август 2012
869
977
203
Калиопи е еден од ретките вокали на Балканот ...има многу хитови , музички е образована и дефинитивно има уникатен стил на музика и далеку претпознатлив глас. За однесувањето малку ми пречи нејзиното драматизирање на работите. Меѓутоа ја сакам многу не затоа што ми е тетка :) туку затоа што е прилично уникатна жена и многу добар естраден уметник.

 
  • Ми се допаѓа
Реакции: kizzo