1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Калиопи

Дискусија во форумот 'Изведувачи' започната од Selma, 27 мај 2012.

 1. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,993
  Допаѓања:
  9,620
  Би бил тежок хипокрит ако би рекол дека сум нејзни обожавател. Си има свој стил кој мене не ми оди на уво, но почитувам за не отскокнувањето на страна. Ми станува на време антипатична кога закрескува во даден дел од билокоја песна. И да... Дигната е, впрочем како и повеќето од нашата естрада. Но со право. Има многу матерјал оставено зад себе - пак за почит.
   
  На Hip.Hop_MKD му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Аркантос

  Аркантос Romanticist

  Зачленет на:
  23 август 2012
  Мислења:
  2,353
  Допаѓања:
  3,846
  Во последно време сите некако отвараме теми од областа на музиката, ама гледам многу ми е „штуро“ катчево па ај малку да го збогатам.

  Имаме една пејачка, моја сограѓанка, препотентна и арогантна. Жена што искрено не сакам по пат да ја сретнам иако ми е сограѓанка. Ама сето тоа не е важно, бидејќи кога пее - жената растура.
  На приватен план гледано - нема успешен живот, ама песната е нејзин успех.
  Калиопи е дел од онаа група на изведувачи што сакам да ги слушам а да не ги гледам - за жал :)
  Еве нешто од неа:
  1.
  2.
   
  На melpomena, kizzo и Martin_MKD им се допаѓа ова.
 3. Badgirl

  Badgirl Староседелец

  Зачленет на:
  4 јануари 2013
  Мислења:
  1,477
  Допаѓања:
  3,259

  Песнава...
   
  На kizzo и Arkantos им се допаѓа ова.
 4. foREVer

  foREVer Староседелец

  Зачленет на:
  20 март 2012
  Мислења:
  2,227
  Допаѓања:
  3,505
  Не ја сакам, баш заради тоа што спомна Аркантос, дека е препотентна и арогантна. Ама има неколку нејзини песни кои навистина ми се допаѓаат.

  Оваа на пример ми е една од најубавите македонски песни.
  Исто и овие ми се многу убави.   
  На Badgirl и kizzo им се допаѓа ова.
 5. Bibi@

  Bibi@ Староседелец
  Најфотограф

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  399
  Допаѓања:
  743
   
  На kizzo му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Solstice

  Solstice Nujabes

  Зачленет на:
  28 август 2012
  Мислења:
  1,413
  Допаѓања:
  1,536
  Не ми е јасно стварно кај ја видовте препотентноста и арогантноста кај Калиопи,али затоа потоа.
   
  На kizzo му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Аркантос

  Аркантос Romanticist

  Зачленет на:
  23 август 2012
  Мислења:
  2,353
  Допаѓања:
  3,846
  Мене ме иритира начинот на кој што зборува. Пример на Идол... ау, кога таа даваше мислење мењав канал.
  Ама кога пее заборавам на тоа.
   
  На melpomena му/ѝ се допаѓа ова.
 8. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  Обои ме беше праф хит, мислу дека ву е најубава песна
  Убаф глас, ама кд збори мислу дека плаче : )
   
  На kizzo му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Solstice

  Solstice Nujabes

  Зачленет на:
  28 август 2012
  Мислења:
  1,413
  Допаѓања:
  1,536
  Реално,Калиопи е една од музички најпоткованите личности кај нас,како текстописец и како вокал. Во Идол само таа можеше да критикува на музичка основа било кого од натпреварувачите. Игор и Тони беа таму за шоу,иако беа многу праведни,настрана од Игоровата блуз кариера. Таа знаеше и најмногу да испофали ако некој заслужеше,а и единствен што се залагаше за да ги среди како артисти од целата таа екипа беше Калиопи :)
   
  На kizzo и Anakin им се допаѓа ова.
 10. Anakin

  Anakin Истакнат Член

  Зачленет на:
  23 август 2012
  Мислења:
  869
  Допаѓања:
  977
  Калиопи е еден од ретките вокали на Балканот ...има многу хитови , музички е образована и дефинитивно има уникатен стил на музика и далеку претпознатлив глас. За однесувањето малку ми пречи нејзиното драматизирање на работите. Меѓутоа ја сакам многу не затоа што ми е тетка :) туку затоа што е прилично уникатна жена и многу добар естраден уметник.

   
  На kizzo му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: