Како се стекнува ''популарност'' преку аск.фм

Статус
Затворена за нови мислења.

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
Ех, назадна оваа.
Јас познавам деца кои од 13 години се сексуално активни и горди на тој факт.
Подвигот на новиве генерации е што си попијан, поиздрогиран, попрост и искурван - поголем ташак си.
И сега сите што сме од 19-20, па нагоре, звучиме ко фосили со она “Во наше време“, ама факт е дека секоја генерација плус, додава повеќе на ужасот. Нормално, секогаш има исклучоци.
Причина плус зошто (ако) кога ќе имам деца, пристапот до интернет ќе им биде ограничуван.
Ма, ни компјутер не би им давала да користат за безделничење. Многу е лесно да се подведат под влијание на друштво. Ти ќе го учиш едно, дома ќе ти е ангелче, а ќе излезе надвор и после дамла ќе те удри кога ќе видиш нешто вакво.

Продолжение на приказната (скриншот направив во случај да избришат, мада гледам старо било 13 дена)
jebo.png
Битно они од 14 години имаат дечко за сериозна врска. :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Boyle and Selma

$3Я3|\||)&p&†Y

Староседелец
12 мај 2012
3,690
3,871
1,183
Ова ќе испадне како еден другар што цел град мислеше дека скинал едно девојче .. уствари врска нема :D
 

Bum-Bum

Истакнат Член
3 март 2012
1,126
1,845
423
Еден досаден град
Со она што го видов кај Миле на аскот ,има скриншот ми доаѓа да мислам дека она сето ова го праи само за да се "извади" дека е скината од Миле пред 3 4 месеци а она да ти била скината од пред 3 4 год...за мене друга мисла нема...

инаку немојте воопшто да се чудите...
Па зарем не ги гледате на полуматурите облечени во миничи као вртат гз -.-
Да влезеш во било која дискотека пред 12 саат нема што да видиш освен деца како Моника кои се пијанчат и од тоа што им е се удоволено незнаат што да прават па се глупираат...али се глупираат онака превише..
Да ти се згади животот
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: parvati

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
чекај... јас ништо овде не сфаќам. Се занимааме со нечиј „проблем“ као вааа уууу леле девојчево ова девојчево она, а самите себе се немаме погледнато. Оооо мизеријо македонска што се замараш со глупи апликации од фб, што јадеш трици за сечиј живот а својот не си го гледаш. Колку и да ви е чудно, во шутка се кинат како зајци на 13-14 години. По штипскиве села??? Такоѓе. Не знам што би ве чудело. Технологијата сега секому му е достапна, може и да си го изрекламира и исфилува својот виртуелен живот ско какви ти незнам причи. Еве утре може Перо да каже дека е бисексуалец, затоа што знае дека прост народ ќе се ложи на тоа, и така ќе си фати каква таква слава типот. Јас не кажувам дека тоа е мизерно, надалек... го сметам за крајно дебилен акт. Но ако му се дава простор да се шири како куга, ќе нема мрднување на свеста на македончето.
 

Succubus

Истакнат Член
28 февруари 2012
562
835
393
under your skin.
Не ми го покажува мене видеото :( т.е account-о не ми го покажува..
Заинтересиравте ме со коментирањата, сакав да го видам :D
Инаку, мене и баш и не ми е чудно сето овоа пошо е веќе секојдневие.. You can't blame on her all.
Една моја школска баш ми сабајле кажуваше за некоја нејзина братучетка, МАЈКА И ја прашувала мојта школска: Оти не се фарбаш?! и оваа речела: зашо да се фарбам, убаво ми е и овака.. И оваа: Епа како тоа, момичка не е момичка ако не се офарба, тогај таа момичка не е средена. И на ќерка и викала: Ти ако сакаш, можеш со кој сакаш да идеш, не е лошо со сите да испробаш, со кој ти се сака со тај..
И како да очекуваме подобрување кај тинејџерите? - со исклучоци на другите, секако. :)
 

$3Я3|\||)&p&†Y

Староседелец
12 мај 2012
3,690
3,871
1,183
чекај... јас ништо овде не сфаќам. Се занимааме со нечиј „проблем“ као вааа уууу леле девојчево ова девојчево она, а самите себе се немаме погледнато. Оооо мизеријо македонска што се замараш со глупи апликации од фб, што јадеш трици за сечиј живот а својот не си го гледаш. Колку и да ви е чудно, во шутка се кинат како зајци на 13-14 години. По штипскиве села??? Такоѓе. Не знам што би ве чудело. Технологијата сега секому му е достапна, може и да си го изрекламира и исфилува својот виртуелен живот ско какви ти незнам причи. Еве утре може Перо да каже дека е бисексуалец, затоа што знае дека прост народ ќе се ложи на тоа, и така ќе си фати каква таква слава типот. Јас не кажувам дека тоа е мизерно, надалек... го сметам за крајно дебилен акт. Но ако му се дава простор да се шири како куга, ќе нема мрднување на свеста на македончето.
не се замараме со ничиј проблем/и туку само фаќаме сеир на глупавоста на денешницата што ја имаме .. за жал :)
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Глеам сеиров до кај го дотера бокица.Да не зборам за новокомпонованиве фолк пејач/ки, кои штанцаат матерјал деноноќно. И затоа после плукате Нокаут и сличните не вадат нови песни. Е па мислам дека сеирот го уби квалитетот way too long.
 
Статус
Затворена за нови мислења.