Каков стил на облекување сакате? (фотографии)

mila mila

Истакнат Член
31 март 2012
192
154
343
Па нешто во што се чувствувам удобро.
Најчесто кошулче,фармерче,сакам многу накит,убава ташна со каиш .... така се како што треба.:)
 

Praetorian

Староседелец
24 февруари 2012
325
395
1,063
Најчесто како што иде пролет сакам да се носам сличо на сликава, со тоа што не мора да биде строго кожњак, туку може некоја јакна уз тело, никако широка распраталена.А инаку за разни свечености, пригодни работи, вечери, ваков стил (може и само кошула), со тоа што доле комбинирам со црни фармерки. И никако вратоврска не можам да поднесам. Ептен кога ќе треба :)

 

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,375
7,071
1,183
Вака како сликите подолу ми се допаѓа и тоа го носам, секако немам исти парлиња облека, но гледав да најдам слични,
Вака сите годишни времиња :giggle, во зима додавам џемпери и пуловери, пролет само кошуча и некое тенко палто или џемперче, лето само кошула или одоздола рамбовка и раскопчана кошула, есен кошула и кожена јакна.

Фустани многу ретко носам, но најлесто ккао на сликата.

Вакво слично имам и летно време што се вика нон стоп сум во тоа облечена. Може и за посвечено и за шеташе и на излегување го носам.
Моето само надолу е со кратки и се целосно исто и горниот дел поразличен.

Вакви многу ми се допаѓаат и носам, само што моментално нема си ги скршив и треба нови да си купам.

Еве нешто друго што ми се допаѓа:
 

lovemebaby

Полноправен Член
2 април 2012
34
54
18
Главно спортски без многу додатоци,светки,апликации и триста глупости.Обожавам есенски бои : кремаста,кафеава,бордо,тегет,маслинеста....Посебно џемперчиња,нешто евтино,,едноставно а да изгледа скапо и уверливоStradivarius-September-2011-Lookbook.jpgEva-Padberg-Betty-Barclay.jpgbershka05.jpgmango-utility-chic.jpgP_827711738FM (1).jpg .