Какви сте кога ќе се поднапиете?

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,054
1,183
Па после 3-4 чаша сум ептен опуштена, играм и не се замарам за другите околу мене, забравам на се.
А ако испијам повеќе да речеме литар вино, е тогаш не се командам, ептен се изгубам, дупки во сеќавањето. (знам дека сум, само тие шо се со мене не и лесно, а и ако се пијани е тогаш :x)
Не дека ептен правам глупости, ама не е добро (wasntme). И само на екс почнувам да пијам, претварам се у инка. :eek Па и ако ми се погодат песните ауууу.
Многу зависи шо пијам, ако сум изморена или ненајадена ептен брзо ќе се опијам. Па зависи и од расположение, во секој случај непредвлидлива сум.

Заборавив да пишам дека мнооогу зборам, и сите ги терам да се сакаат, сите ги сакам тогаш. А ако има некој шо ми смета може и лом да го направам, не знам за доста буквално. А да, и филозофирам ептен, па ако има друг пијан и он филозофирање, па до сабајле ќе збореме.
Понекогаш зборам и на странски јазици, еднаш цела вечер зборев на бугарски и руски. Праќам и звучни пораки :nerd
Ако продолжам ќе треба да си ги раскажувам мпоите пијани стории.
 
Последна промена:
  • Ми се допаѓа
Реакции: Mnogo Bitno

Odette

Истакнат Член
6 јули 2013
25
7
303
Скопје
Немам лошо пијанство, освен тоа што сè ми е смешно и нон стоп ме тера на смеење, немам некои други карактеристики.
 

Marijaaa

Истакнат Член
30 мај 2015
65
116
343
Сите ги сакам и се разбира мора да му го кажам тоа па и да го повторам многу пати :rofl
 

MoonFairy

Староседелец
28 септември 2012
1,335
1,964
1,133
Успорен снимак, насмеана, со врзан јазик и со тенденција во секој момент да повратам...(puke) :zelen
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Склон на пеење (не секогаш на радост на присутните) и веселба, ѓоа Лепрекан станувам (party)
 

Tantara

Староседелец
31 октомври 2013
456
694
1,103
Повеќе расположена од обично, ако е погодено друштвото, се смеам, флертувам, многу зборувам :)) Ако е и музиката погодена, тогаш се опивам :) И кога не можам повеќе на нозе да стојам, си одам дома :) :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: violetmoon and Pica pica

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Зависи во какво расположение сум. Претежно зборувам многу. И онака немам многу филтер за тоа што е прифатливо за зборување, ама вака и тоа малку го губам и зборувам се` што ќе ми дојде да кажам. Или сум скроз клапнат, не зборувам, не сакам никаква комуникација и сакам само да пијам.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Tantara and violetmoon

violetmoon

Модератор
Член на администрација
11 декември 2012
2,662
5,747
1,153
Зависи, ако сум со добро друштво и претходно расположена пиењето додатно ме весели, уста не затварам од смеење, а ако сум во тапа фаза тогаш гледам да сум сама и станувам поетична до коска,а и бајаги емотивна.:)
 
Последна промена: