1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Каде е членот?

Дискусија во форумот 'Општи муабети' започната од Selma, 15 март 2012.

 1. Lena

  Lena Poétesse

  Зачленет на:
  12 октомври 2012
  Мислења:
  4,154
  Допаѓања:
  7,681
  @parvati има некој контакт со него?
   
  На Prashina му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Lena

  Lena Poétesse

  Зачленет на:
  12 октомври 2012
  Мислења:
  4,154
  Допаѓања:
  7,681
  Од кај го знаеш Парва?
   
 3. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,466
  Допаѓања:
  1,185
 4. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,446
  Допаѓања:
  3,794
  Самото име кажува :D
   
  На МиГ 21 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,995
  Допаѓања:
  9,625
 6. Farfalla

  Farfalla Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  455
  Допаѓања:
  1,012
  Тука сум, знам понекогаш да се уклучам да ве читнам, ама најверојатно не ме привлекло ништо доволно за да пишам. Некако многу обврски натрупани, нов живот, нов дом, нова работа....
   
 7. misti.diva orhideja

  misti.diva orhideja Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  10 јануари 2017
  Мислења:
  262
  Допаѓања:
  195
  На Prashina и violetmoon им се допаѓа ова.
 8. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,466
  Допаѓања:
  1,185
  На Luckky, Electra и existence им се допаѓа ова.
 9. misti.diva orhideja

  misti.diva orhideja Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  10 јануари 2017
  Мислења:
  262
  Допаѓања:
  195
  @corki аман бе чоек, арен ли си ???:^)
   
  На corki му/ѝ се допаѓа ова.
 10. corki

  corki Староседелец

  Зачленет на:
  21 декември 2013
  Мислења:
  542
  Допаѓања:
  449
  Здраво мистериозно диво орхидејче:)!
  Тука сум душо,добар сум,но не најдобар,на четврт грип сум,од изминатиов месец,но веќе при крај е и последниот(се надевам):),но кога ќе помине и овој,на раат ќе сум си!:).
  Се надевам ти си добро!?:)
   
  На misti.diva orhideja му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: