1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Исконски фотографии

Дискусија во форумот 'Историја' започната од MissChievous, 27 април 2012.

 1. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266
  [​IMG]

  Роберт Капа, Loyalist Militiaman at the Moment of Death, Cerro Muriano, September 5, 1936.
   
 2. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Барак Обама во срешношколскиот кошаркарски тим.

  1 Барак Обама во срешношколскиот кошаркарски тим.jpg

  Мухамед Али убедува некого да не скокне од зграда, 1981.

  2 Мухамед Али убедува некого да не скокне од зграда - 1981.jpg

  Одри Хепбурн во маркет со својето домашно милениче срна, во Беверли Хилс, 1958.

  3 Одри Хепбурн во маркет со својето домашно милениче срна, во Беверли Хилс, 1958.jpg

  Џими Хнедрикс и Мик Џегер, 1969.

  4 Џими Хнедрикс и Мик Џегер, 1969.jpg

  Снимањето на логото на MGM.

  5 Снимањето на логото на MGM.jpg

  Чарли Чаплин и Алберт Ајнштајн.

  6 Чарли Чаплин и Алберт Ајнштајн.jpg

  Младиот Осама Бин Ладен заедно со својата фамилија во Шведска во 1970-тите. Бин Ладен е вториот од десно во зелена маица и сини панталони.

  7 Младиот Осама Бин Ладен заедно со својата фамилија во Шведска во 1970-тит.jpg

  Мартин Лутер Кинг и Марлон Брандо.

  8 Мартин Лутер Кинг и Марлон Брандо.jpg

  Фидел Кастро и Малком Екс дискутираат за политика и фамилија, 1960.

  9 Фидел Кастро и Малком Екс дискутираат за политика и фамилија, 1960.jpg

  Конструкција на Golden Gate мостот, 1937.

  10 Конструкција на Golden Gate мостот, 1937.jpg
   
 3. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Владимир Путин како тинејџер (вториот од лево, со капче).

  11 Владимир Путин како тинејџер (вториот од лево, со капче).jpg

  Мерлин Монро ја запознава кралицата Елизабет II, 1956.

  12 Мерлин Монро ја запознава кралицата Елизабет II, 1956.jpg

  Хитлер како best man во свадбата на Јозеф Гебелс.

  13 Хитлер како best man во свадбата на Јозеф Гебелс.jpg

  Норвежани го слават првото пристигање на банани во државата.

  14 Норвежани го слават првото пристигање на банани во државата.jpg

  Ховард Картер, Англиски археолог, го истражува отворениот саркофаг на Кинг Тут.

  15 Ховард Картер, Англиски археолог, го истражува отворениот саркофаг на Кинг Тут.jpg

  Конструкција на Mt Rushmore, 1939.

  16 Контрукција на Mt Rushmore, 1939.jpg

  Вилијам Харли и Артур Давидсон, 1914 - основоположниците на Harley Davidson Motorcycles.

  17 Вилијам Харли и Артур Давидсон, 1914 - основоположниците на Harley Davidson Motorcycles.jpg

  Младиот Бил Клинтон го запознава Џон Ф. Кенеди.

  18 Младиот Бил Клинтон го запознава Џон Ф. Кенеди.jpg
   
  #23 MissChievous, 31 мај 2014
  Последна промена: 31 мај 2014
  На FallenAngel, Aleksis, Outrider и уште 1 член му се допаѓа ова.

Сподели: