Исконски фотографии | Црнобело Форум

Исконски фотографии

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,016
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Ретки фотографии, фотографии со посебно значење, историски фотографии,... постирајте необични фотографии кои ве воодушевуваат.

Оваа слика е направена кога Niagara Falls биле комплетно замрзнати во 1911 година.

Оваа слика е направена кога Niagara Falls биле комплетно замрзнати во 1911 година.jpg

Титаник пред да отплови.

Титаник пред да отплови.jpg

Првиот McDonalds.

Првиот McDonalds.jpg

Che и Fidel.

Che и Fidel.jpg

Рани конструкции на Бразилија, главниот град на Бразил.

Рани конструкции на Бразилија, главниот град на Бразил.jpg

Elvis Presley во војска.

Elvis Presley во војска.jpg

Уништување на Берлинскиот ѕид.

Уништување на Берлинскиот ѕид.jpg

Adolf Hitler како бебе.

Adolf Hitler како бебе.jpg

Црнци лекари му пружаат помош на член од Ку Кукс Кланот.

Црнци лекари му пружаат помош на член од Ку Кукс Кланот.jpg

Првата фотографија (1826).

Првата фотографија (1826).png
 

TheKitten

Истакнат Член
3 март 2012
528
614
93Мариа Тереза де Филипс - првата жена F1 тркач :)
Прв пат се има натпреварувано 1958г.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: True_Blood and MissChievous

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,016
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Audrey Hepburn и Grace Kelly зад сцена.

Audrey Hepburn и Grace Kelly зад сцена.jpeg

Copacabana плажата во Рио Де Женеиро.

Copacabana плажата во Рио Де Женеиро.jpg

Изградба на Cristo-Redentor во Рио де Жанеиро.

Изградба на Cristo-Redentor во Рио де Жанеиро.jpg

Моментот кога Џорџ Буш е обавестен за нападот на Близначките.

Моментот кога Џорџ Буш е обавестен за нападот на Близначките.jpg

Првиот компјутер.

Првиот компјутер.jpg

Чак Норис и Брус Ли.

Чак Норис и Брус Ли.jpg

Чарли Чаплин и Ганди.

Чарли Чаплин и Ганди.jpg
 

Прикачувања

  • 0 bytes · Прегледи: 0

Hip.Hop_MKD

Староседелец
15 февруари 2012
2,204
3,932
743
Нешто од Македонија:
Скопскиот Земјотрес..


Методија Андонов -Ченто држи говор во ослободеното Скопје
Ослободување на градот Битола и почесен марш
Слика на децата бегалци во Граѓанската Војна во Грција сликано на Грчко-Југословенската граница
(споменикот во жена парк е направен според сликава)
Македонија - Грција ватерполо легендарна слика
 

Ghtalpo

Староседелец
27 февруари 2012
2,655
3,333
1,153
Ретки фотографии, фотографии со посебно значење, историски фотографии,... постирајте необични фотографии кои ве воодушевуваат.

Оваа слика е направена кога Niagara Falls биле комплетно замрзнати во 1911 година.
Adolf Hitler како бебе.
Отвори ја прикачената датотека 4407
Колку слатко бебе бил,да го утепал некој ќе лежел робија и никој нема да знаел дека спасил 6 милиона евреи (башка други народи)
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,016
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Слика направена од астронаутот Вилијам Андрес за време на Аполо 8 мисијата во 1968.

Слика направена од астронаутот Вилијам Андрес за време на Аполо 8 мисијата во 1968.jpg

Прегратка помеѓу Филис Сиегел 76, и Кони Копелов 84, првиот пар од ист пол кој се венчал во Менхетен Сити Клерк канцеларијата во 2011.

Прегратка помеѓу Филис Сиегел 76, и Кони Копелов 84.jpg

Џон Ф. Кенеди Џуниор отпоздравува на погребот на својот татко.

Џон Ф. Кенеди Џуниор отпоздравува на погребот на својот татко.jpg

Руски ветеран клечи пред тенкот во кој ја поминал војната, а сега е споменик.

Руски ветеран клечи пред тенкот во кој ја поминал војната, а сега е споменик.jpg

Хелен Фишер ја бакнува колата која го носи телото на нејзиниот 20 годишен братучет, војник кој загинал во Вотон Басет во Англија.

Хелен Фишер ја бакнува колата која го носи телото на нејзиниот 20.jpg

Скот Џонс ја бакнува својата девојка Алекс Томас, која била соборена од полицијата за време на протест во Ванкувер.

Скот Џонс ја бакнува својата девојка Алекс Томас.jpg

Пожарникар дава вода на коала по ужасниот пожар во Викторија, Австралија, 2009.

Пожарникар дава вода на коала по ужасниот пожар во Викторија, Австралија, 2009..jpg