1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Исконски фотографии

Дискусија во форумот 'Историја' започната од MissChievous, 27 април 2012.

 1. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Ретки фотографии, фотографии со посебно значење, историски фотографии,... постирајте необични фотографии кои ве воодушевуваат.

  Оваа слика е направена кога Niagara Falls биле комплетно замрзнати во 1911 година.

  Оваа слика е направена кога Niagara Falls биле комплетно замрзнати во 1911 година.jpg

  Титаник пред да отплови.

  Титаник пред да отплови.jpg

  Првиот McDonalds.

  Првиот McDonalds.jpg

  Che и Fidel.

  Che и Fidel.jpg

  Рани конструкции на Бразилија, главниот град на Бразил.

  Рани конструкции на Бразилија, главниот град на Бразил.jpg

  Elvis Presley во војска.

  Elvis Presley во војска.jpg

  Уништување на Берлинскиот ѕид.

  Уништување на Берлинскиот ѕид.jpg

  Adolf Hitler како бебе.

  Adolf Hitler како бебе.jpg

  Црнци лекари му пружаат помош на член од Ку Кукс Кланот.

  Црнци лекари му пружаат помош на член од Ку Кукс Кланот.jpg

  Првата фотографија (1826).

  Првата фотографија (1826).png
   
  На FallenAngel, True_Blood, Licno taa и уште 10 други им се допаѓа ова.
 2. TheKitten

  TheKitten Истакнат Член

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  549
  Допаѓања:
  628
  [​IMG]
  [​IMG]

  Мариа Тереза де Филипс - првата жена F1 тркач :)
  Прв пат се има натпреварувано 1958г.
   
  На True_Blood и MissChievous им се допаѓа ова.
 3. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Audrey Hepburn и Grace Kelly зад сцена.

  Audrey Hepburn и Grace Kelly зад сцена.jpeg

  Copacabana плажата во Рио Де Женеиро.

  Copacabana плажата во Рио Де Женеиро.jpg

  Изградба на Cristo-Redentor во Рио де Жанеиро.

  Изградба на Cristo-Redentor во Рио де Жанеиро.jpg

  Моментот кога Џорџ Буш е обавестен за нападот на Близначките.

  Моментот кога Џорџ Буш е обавестен за нападот на Близначките.jpg

  Првиот компјутер.

  Првиот компјутер.jpg

  Чак Норис и Брус Ли.

  Чак Норис и Брус Ли.jpg

  Чарли Чаплин и Ганди.

  Чарли Чаплин и Ганди.jpg
   
  На True_Blood, foREVer, Licno taa и уште 4 други им се допаѓа ова.
 4. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,756
  Браво девојче за темава а и за фотките(bravo)
   
  На DarkPassenger му/ѝ се допаѓа ова.
 5. TheKitten

  TheKitten Истакнат Член

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  549
  Допаѓања:
  628
 6. Hip.Hop_MKD

  Hip.Hop_MKD Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,192
  Допаѓања:
  3,931
  Нешто од Македонија:
  Скопскиот Земјотрес..
  [​IMG]

  Методија Андонов -Ченто држи говор во ослободеното Скопје
  [​IMG]
  Ослободување на градот Битола и почесен марш
  [​IMG]
  Слика на децата бегалци во Граѓанската Војна во Грција сликано на Грчко-Југословенската граница
  (споменикот во жена парк е направен според сликава)
  [​IMG]
  Македонија - Грција ватерполо легендарна слика
  [​IMG]
   
  На FallenAngel, True_Blood, Licno taa и уште 2 други им се допаѓа ова.
 7. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Grand Central Station - 1934

  Grand Central Station - 1934.jpg
   
  На True_Blood и Licno taa им се допаѓа ова.
 8. Aristokrat

  Aristokrat Староседелец

  Зачленет на:
  27 февруари 2012
  Мислења:
  2,655
  Допаѓања:
  3,335
  Колку слатко бебе бил,да го утепал некој ќе лежел робија и никој нема да знаел дека спасил 6 милиона евреи (башка други народи)
   
 9. cakar_ulav

  cakar_ulav Староседелец

  Зачленет на:
  20 февруари 2012
  Мислења:
  1,566
  Допаѓања:
  1,926
  тоу браво за фотките луге(bravo)
  свака час
  па ако можеме да најдеме нешто ке прикачиме да не згасне темава :)
   
 10. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Слика направена од астронаутот Вилијам Андрес за време на Аполо 8 мисијата во 1968.

  Слика направена од астронаутот Вилијам Андрес за време на Аполо 8 мисијата во 1968.jpg

  Прегратка помеѓу Филис Сиегел 76, и Кони Копелов 84, првиот пар од ист пол кој се венчал во Менхетен Сити Клерк канцеларијата во 2011.

  Прегратка помеѓу Филис Сиегел 76, и Кони Копелов 84.jpg

  Џон Ф. Кенеди Џуниор отпоздравува на погребот на својот татко.

  Џон Ф. Кенеди Џуниор отпоздравува на погребот на својот татко.jpg

  Руски ветеран клечи пред тенкот во кој ја поминал војната, а сега е споменик.

  Руски ветеран клечи пред тенкот во кој ја поминал војната, а сега е споменик.jpg

  Хелен Фишер ја бакнува колата која го носи телото на нејзиниот 20 годишен братучет, војник кој загинал во Вотон Басет во Англија.

  Хелен Фишер ја бакнува колата која го носи телото на нејзиниот 20.jpg

  Скот Џонс ја бакнува својата девојка Алекс Томас, која била соборена од полицијата за време на протест во Ванкувер.

  Скот Џонс ја бакнува својата девојка Алекс Томас.jpg

  Пожарникар дава вода на коала по ужасниот пожар во Викторија, Австралија, 2009.

  Пожарникар дава вода на коала по ужасниот пожар во Викторија, Австралија, 2009..jpg
   
  На FallenAngel, True_Blood, Licno taa и уште 3 други им се допаѓа ова.

Сподели: