1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Инструментална музика

Дискусија во форумот 'Музика' започната од Hip.Hop_MKD, 21 април 2012.

 1. foREVer

  foREVer Староседелец

  Зачленет на:
  20 март 2012
  Мислења:
  2,227
  Допаѓања:
  3,505
  Apocalyptica & David Garrett.  Faraway ми е најубавата инструменталка ever.

   
  На street_chic му/ѝ се допаѓа ова.
 2. mapet69

  mapet69 Полноправен Член

  Зачленет на:
  13 април 2012
  Мислења:
  56
  Допаѓања:
  80
 3. Faith

  Faith Истакнат Член

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  46
  Допаѓања:
  65
  ешто македонско, за жал не толку познато за многу луѓе..
   
 4. Nightmare_f

  Nightmare_f Истакнат Член

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  1,358
  Допаѓања:
  2,204
  си ме заразувал со чудово (inlove)
   
  На Мортидо му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Caci

  Caci Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  872
  Допаѓања:
  1,103
  Значи просто го обожавааааам човекот (bravo)  Еве и една друго која многу ми се допаѓа, солото со виолината ми е нешто феноменално

   
 6. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Ај само ќе набројам бендови и изведувачи оти се многу.

  Liquid Tension Experiment [progressive metal]
  Counter-World Experience [progressive/jazz fusion]
  Contemporary Noise Quartet/Quintet/Sextet [free jazz/jazz fusion]
  John Petrucci [progressive metal]
  Jaco Pastorius [jazz fusion]
  John Coltrane [modal jazz/Avan-garde jazz]
  John Scofield [jazz fusion]
  Greg Howe [jazz fusion]
  Exivious [progressive metal]
  Dali's Dilemma [progressive metal]
  Gordian Knot [progressive metal]
  7 for 4 [progressive/jazz fusion]
  Andy James [progressive/metalcore]
  Behold... The Arctopus [progressive metal]
  Canvas Solaris [progressive metal]
  Collapse Under The Empire [post-rock]
  Exxasens [post-rock/space rock]
  If These Trees Could Talk [post-rock]
  Joe Satriani
  Steve Vai
  Jojo Mayer
  Khuda
  Karcius
  Niacin
  pg.lost
  Planet-X
  Derek Sherenian
  Ron Jarzombek
  Spaced Out
  Subterranean Masquerade

  има уште ама ме мрзи да набројувам
   
 7. Gemini

  Gemini Староседелец

  Зачленет на:
  24 мај 2012
  Мислења:
  2,477
  Допаѓања:
  5,079
 8. foREVer

  foREVer Староседелец

  Зачленет на:
  20 март 2012
  Мислења:
  2,227
  Допаѓања:
  3,505


  Песниве ги прави тинејџер од Финска, ова е неговиот канал, можете тука да најдете уште многу вакви.
   
 9. Gemini

  Gemini Староседелец

  Зачленет на:
  24 мај 2012
  Мислења:
  2,477
  Допаѓања:
  5,079


   
  На Y1K991 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099


   
  #20 existence, 28 април 2014
  Последна промена: 28 април 2014
  На cakar_ulav му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: