Инструментална музика

Faith

Истакнат Член
19 февруари 2012
46
65
318
Skopje
ешто македонско, за жал не толку познато за многу луѓе..
 

Caci

Истакнат Член
15 февруари 2012
876
1,103
393
28
Струмица
Значи просто го обожавааааам човекот (bravo)


Еве и една друго која многу ми се допаѓа, солото со виолината ми е нешто феноменално

 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,429
9,138
1,683
Кушкундалево
Ај само ќе набројам бендови и изведувачи оти се многу.

Liquid Tension Experiment [progressive metal]
Counter-World Experience [progressive/jazz fusion]
Contemporary Noise Quartet/Quintet/Sextet [free jazz/jazz fusion]
John Petrucci [progressive metal]
Jaco Pastorius [jazz fusion]
John Coltrane [modal jazz/Avan-garde jazz]
John Scofield [jazz fusion]
Greg Howe [jazz fusion]
Exivious [progressive metal]
Dali's Dilemma [progressive metal]
Gordian Knot [progressive metal]
7 for 4 [progressive/jazz fusion]
Andy James [progressive/metalcore]
Behold... The Arctopus [progressive metal]
Canvas Solaris [progressive metal]
Collapse Under The Empire [post-rock]
Exxasens [post-rock/space rock]
If These Trees Could Talk [post-rock]
Joe Satriani
Steve Vai
Jojo Mayer
Khuda
Karcius
Niacin
pg.lost
Planet-X
Derek Sherenian
Ron Jarzombek
Spaced Out
Subterranean Masquerade

има уште ама ме мрзи да набројувам
 

foREVer

Староседелец
20 март 2012
2,227
3,505
743

Песниве ги прави тинејџер од Финска, ова е неговиот канал, можете тука да најдете уште многу вакви.