Имате ли милениче дома?

MATEJA

Член со 30 казнени поени
29 мај 2014
280
247
353
imam mnogu ubava haska bela so sini nogu ubavi oci se vika BERTA i ja sakam navise na svet

povise ja sakam i od deckomi vi se veruva :)
 
Последна промена од модератор:
  • Ми се допаѓа
Реакции: JaMi

BlackTulip

Староседелец
15 март 2013
628
790
1,103
Имамм (party) вкупно 5 мачки од кои еден се вика Муте зш едноставно го мрази да мјаука :giggle и куче женско загар се вика Аронка ( знам татко ми е уникатен у имињава :cenzura ) што чекам сега да има мали кученца, главна е у цело маало :D и сакам да и го украдам на комшивката лабрадорчето Лара зошто ја повеќе ја гледам од неа и ја сметам за мое :igra
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

Метаморф

Истакнат Член
5 декември 2014
299
334
173
28
Две мачки ангорки и две џукелчиња шо ги посвоив од улица,само кога вршам физиолошки потреби имам раат од нив,каде јас и тие таму. :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: MATEJA

belabelina

Истакнат Член
6 ноември 2014
94
25
318
36
Oхрид
имам многу интересно маче не знае да мјалка кога и се јаде гребе и мрда со главата како од цртан фил е испаднато2013-11-03 15.22.48.jpg

имав и куче ама ми ја отруја беше женска :placeсакам да земам пак ама ми е страв да не ми го отрујат пак многу е жалосно да гледаш како се мачи не сакам истото да го доживеам тоа не убаво чуство. Два пати ме има каснато куче и сеуште ги сакам
 
Последна промена од модератор:
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

Метаморф

Истакнат Член
5 декември 2014
299
334
173
28
имав и куче ама ми ја отруја беше женска :placeсакам да земам пак ама ми е страв да не ми го отрујат пак многу е жалосно да гледаш како се мачи не сакам истото да го доживеам тоа не убаво чуство. Два пати ме има каснато куче и сеуште ги сакам
Колку пати те има човек "каснато" па уште ги сакаш? ;)
Инаку не знам дали ќе ми верува некој,но до пред 5-6 години фамилијарно во куќава кај нас поседувавме 22 мачки,сега имам само 2 баш од такви работи,труења,ударање со кола.Народ има несовесен со лопата да ринеш.Не дека му сметаа на некој,од портата немаа испаднато...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: MATEJA and belabelina

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Колку пати те има човек "каснато" па уште ги сакаш? ;)
Инаку не знам дали ќе ми верува некој,но до пред 5-6 години фамилијарно во куќава кај нас поседувавме 22 мачки,сега имам само 2 баш од такви работи,труења,ударање со кола.Народ има несовесен со лопата да ринеш.Не дека му сметаа на некој,од портата немаа испаднато...
Тие што ти ги трујат ако имаат и тие некакви животно, отруј им го и ти.
Мене така ми направи еден лудак на една од првите мачки. Мачката мирна а на него му сметала и ми ја отру. После тоа и мене ми сметаше неговото куче и му го пратив во вечните ловишта. Верувај, на тие таквите кои трујат мачки зашто така сакаат, нема ништо подобро од тоа да им ја гледаш таа тажна и нервозна фаца кога ќе си го видат кучето мртво.