Изработка на бизнис план

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,045
2,641
1,143
30
Битола
Дали некој има бизнис план за трговско друштво или барем некоја страница со пример???
прати ми го во порака маилот за да ти пратам една недовршена верзија.. сам оке си ја досредиш и спремна си ...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Gochie and cace_mk

Libra

Староседелец
15 февруари 2012
208
327
673
и мене ми треба бизнис план :mad:
барем почетокот најосновното..............
 

Trajche

Староседелец
13 февруари 2012
1,542
2,557
1,133
Зависи каков бизнис план ви треба, основни на интернет има колку што сакаш, е сега веќе посериозен тешко дека некој ќе ви даде, јас има направено пред година ипол во него имаше буквално се израчунето до денар, некаде 3 месеци можеби го правев со истражувања, цени, конкуренција и сл. Штета што немав толку финасиски средства да го реализирам и го продадов за 3 ипол илјади евра.
 

stole04

Староседелец
23 мај 2012
38
12
1,008
42

Garfild

Истакнат Член
12 јули 2012
2
0
101
Зависи каков бизнис план ви треба, основни на интернет има колку што сакаш, е сега веќе посериозен тешко дека некој ќе ви даде, јас има направено пред година ипол во него имаше буквално се израчунето до денар, некаде 3 месеци можеби го правев со истражувања, цени, конкуренција и сл. Штета што немав толку финасиски средства да го реализирам и го продадов за 3 ипол илјади евра.

Може ли да ми кажеш како ја реализираше продажбата на бизнис планот? каде ја понуди?
 

addie

Нов член
23 јули 2012
4
3
3
Јас имам правено БП, но не верувам дека е зачуван некаде а доколку некој од вас е заинтересиран ќе прочепкам низ усб можда го има... а основата како треба да се изработи БП т.е како да изгледа ја имам на ком, па доколку му треба помош на некого слободно нека ме комуницира :)