Избор за најубав и најгрд објект во Македонија

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,525
14,437
1,683
Таму каде што треба
Mузеј на Вмро(Ск)
Камени мост
Калето (Скопје)
Плаошник (Охрид)
Ристичева палата (Скопје)
 

LMFAO

Истакнат Член
8 април 2012
381
301
63
Јас за најубави објекти во Македонија би ги додал и
Марковите кули во Прилеп

Херајкеа Линкестис во Битолаи секако...:)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Hip.Hop_MKD

990Freak

Староседелец
12 март 2012
1,275
1,911
1,123
Kumanovo
Мене ми е грда илуминацијата на музејот на вмро. Ептен е нападно, ко да е некој циркус, а не објект од културна вредност :banghead
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Saladin