1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Избор за најубав и најгрд објект во Македонија

Дискусија во форумот 'Скулптура и архитектура' започната од Hip.Hop_MKD, 8 април 2012.

 1. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,460
  Допаѓања:
  14,377
  [​IMG]Mузеј на Вмро(Ск)[​IMG]Камени мост[​IMG]Калето (Скопје)[​IMG]Плаошник (Охрид)[​IMG]Ристичева палата (Скопје)
   
  На КрисТина К. и Hip.Hop_MKD им се допаѓа ова.
 2. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  Најубав објект

  Милениумски Крст (Водно)
  47793406.jpg

  Сарајот во Ресен

  saraj.jpg
   
  На JaMi му/ѝ се допаѓа ова.
 3. LMFAO

  LMFAO Истакнат Член

  Зачленет на:
  8 април 2012
  Мислења:
  380
  Допаѓања:
  299
  Јас за најубави објекти во Македонија би ги додал и
  Марковите кули во Прилеп

  [​IMG]

  [​IMG]

  Херајкеа Линкестис во Битола

  [​IMG]

  и секако...

  [​IMG]

  :)
   
  На Hip.Hop_MKD му/ѝ се допаѓа ова.
 4. 990Freak

  990Freak Староседелец

  Зачленет на:
  12 март 2012
  Мислења:
  1,274
  Допаѓања:
  1,911
  Мене ми е грда илуминацијата на музејот на вмро. Ептен е нападно, ко да е некој циркус, а не објект од културна вредност :banghead
   
  На Saladin му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,446
  Допаѓања:
  3,794
  Преспанско-пелагониска епархија - Битола.
  [​IMG]
   

Сподели: