1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Избор за најубав и најгрд објект во Македонија

Дискусија во форумот 'Скулптура и архитектура' започната од Hip.Hop_MKD, 8 април 2012.

 1. Hip.Hop_MKD

  Hip.Hop_MKD Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,192
  Допаѓања:
  3,931
  Ајде да избереме најубав и најгрд објект во Македонија. Постирајте слики од секаде низ државава од објекти без разлика на нивната старост т.е. времето на нивната изградба.

  Најубави =)​
  Свети Јован Бигорски -Дебар (Мијачки Крај)​
  [​IMG]
  Македониум - Крушево​
  [​IMG]
  Бегова Куќа -Гостивар​
  [​IMG]
  Цврква Свети Петар и Павле - с. Галичник (Дебар)​
  [​IMG]
  Куќата на Робевци - Охрид​
  [​IMG]
  Грди​
  Влада на Р. Македонија -Скопје​
  [​IMG]
  Сообрание - Скопје ( опш. Центар)​
  [​IMG]
   
  На JaMi, The puss in boots и The_melnicanecot им се допаѓа ова.
 2. Jackal

  Jackal Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  2,031
  Допаѓања:
  2,642
  [​IMG]
  Нај грд објект не заради изгледот туку заради сите луѓе шо краделе внатре
   
 3. lady_blue

  lady_blue Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  2,400
  Допаѓања:
  4,420
  сепак да не мешаме баби и жаби
  едно е естетика, а друго ... тоа другото ;)
   
  На Bum-Bum му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Jackal

  Jackal Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  2,031
  Допаѓања:
  2,642
  абе шо знам објектот мие грд од хикс причини а ке стани уште погрд ...
   
 5. Hip.Hop_MKD

  Hip.Hop_MKD Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,192
  Допаѓања:
  3,931
  Уште еден убав објект од исламската архитектура
  Шарена Џамија - Тетово
  [​IMG]
   
  На JaMi му/ѝ се допаѓа ова.
 6. lady_blue

  lady_blue Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  2,400
  Допаѓања:
  4,420
  убаво би било да се пишуваат и имињата на објектите, односно каде се наоѓаат :)
   
  На Hip.Hop_MKD и Bum-Bum им се допаѓа ова.
 7. The_melnicanecot

  The_melnicanecot Истакнат Член

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  237
  Допаѓања:
  394
  AHHH
  СВ. Јован Бигорски и Св Петар и Павле во Галичник
  Тежок избор, можеби треба да ја поделиш темата една тема само најубави друга најгрди :)))
   
  На Hip.Hop_MKD и Bum-Bum им се допаѓа ова.
 8. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,460
  Допаѓања:
  14,377
  [​IMG][​IMG]спомен куќата на Тоше
   
  На Мила К., The Tramp и Hip.Hop_MKD им се допаѓа ова.
 9. Hip.Hop_MKD

  Hip.Hop_MKD Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,192
  Допаѓања:
  3,931
  Напишани. =)
   
  На lady_blue му/ѝ се допаѓа ова.
 10. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,460
  Допаѓања:
  14,377
  [​IMG]Соборен Храм Св.Климент Охридски[​IMG]Спомен куќа на Мајка Тереза во Скопје[​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]Св.Јоаким Осоговски (К.Паланка)
   
  На Hip.Hop_MKD му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: