Избор за најубав и најгрд објект во Македонија

Hip.Hop_MKD

Староседелец
15 февруари 2012
2,204
3,933
743
Ајде да избереме најубав и најгрд објект во Македонија. Постирајте слики од секаде низ државава од објекти без разлика на нивната старост т.е. времето на нивната изградба.

Најубави =)​
Свети Јован Бигорски -Дебар (Мијачки Крај)​
Македониум - Крушево​
Бегова Куќа -Гостивар​
Цврква Свети Петар и Павле - с. Галичник (Дебар)​
Куќата на Робевци - Охрид​
Грди​
Влада на Р. Македонија -Скопје​
Сообрание - Скопје ( опш. Центар)​
 

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,045
2,641
1,143
29
Битола

Нај грд објект не заради изгледот туку заради сите луѓе шо краделе внатре
 

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,045
2,641
1,143
29
Битола
абе шо знам објектот мие грд од хикс причини а ке стани уште погрд ...
 

Hip.Hop_MKD

Староседелец
15 февруари 2012
2,204
3,933
743
Уште еден убав објект од исламската архитектура
Шарена Џамија - Тетово
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: JaMi

The_melnicanecot

Истакнат Член
16 февруари 2012
237
392
363
36
Скопје
AHHH
СВ. Јован Бигорски и Св Петар и Павле во Галичник
Тежок избор, можеби треба да ја поделиш темата една тема само најубави друга најгрди :)))
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Hip.Hop_MKD and Bum-Bum